08 Şubat 2023 Çarşamba 14:02
 

Araçlarda Görülen En Sık Arızalar

Araçlarda Görülen En Sık Arızalar
08 Haziran 2017 Perşembe 11:15

Araç sürmek birçok kişi için keyiflidir; ama taşıt arıza verdiği takdir de tüm bu keyif yerini çileye bırakmaktadır.

Araçlarda meydana gelen bu arızaları minimum seviyeyeindirmek için, araç bakımlarını düzenli olarak yapmak gerekir. İnsanlar gibiaraçlar da ilgi ve bakım ister. Eğer bu bakımları yaptırmazsanız küçük veyabüyük sorunlar sizi bekliyor olacak. Şimdi gelelim en çok rastlanan araçarızalarına.


Lastiğin patlaması veya inmesi şoförlerin sık karşılaştığısorunlardır. Bu sorunun çözümü kolaydır; ama sizi trafikte zor duruma sokar.Hatta diğer sürücüler de bu durumdan dolayı olumsuz etkilenebilir. Bir diğerarızası ise, elektronik arızalardır. Elektronik arızaların arızalı olması sizinve diğer sürücülerin güvenliğini tehdit eder. En sık karşılaşılan elektronikarızalar ise, sinyallerin veya ikaz lambalarının arızalanmasıdır. Ateşlemesorunu da araç sahiplerinin sık karşılaştığı sorunlardandır. Bu arızaaracınızın çalışmamasına engel teşkil eder. Bu sorunu şoförler kendi başlarınaçözemezler. Bu durumda yapılması gereken Bostancı oto servislerinden biriolan Aksoy oto servisine veya bu kalitede başka bir servise başvurmakolmalıdır.Ampul sorunlarıaraçlarda görülen en sık arızalardan biri olma özelliği taşır. Arka stoplardave farlarda görülen bu arızalar giderilmediği zaman ciddi sonuçlara yolaçabilmektedir. Bunun için de Wolksvagen Servisi veya aracınızın markası hangisiyseonun servisine götürmenizi tavsiye ederiz. Cam çatlaması, seyir halindeyken taşbenzeri sert cisimlerin cama vurması ile gerçekleşir. Bu olay bazı şoförlertarafından pek ciddiye alınmaz; ama mutlaka camın yenisi ile değiştirilmesitavsiye edilir.


Söz konusu buarızalar ciddi sonuçlara yol açabilecek sık görülen arızalardandır. Diyelim kiaracınızın markası Seat. Bu durumda ilk yapmanız gereken bir Seat Servisine başvurmak olmalıdır.

Bu haber 1392 defa okundu

DİĞER HABERLER