21 Nisan 2021 Çarşamba 12:03
 

Blu Tv Düşlerinin Adası belgeselini yayınladı

Blu Tv Düşlerinin Adası belgeselini yayınladı
29 Aralık 2020 Salı 15:07

Üyelerine sunduğu zengin içerikle Türkiye’nin en çok tercih edilen ve en büyük yerli video platformu BluTV, yepyeni bir içeriği daha seyirciyle buluşturdu. Sevilen dijital platform, ‘Rudolf Nureyev: Düşlerinin Adası’ belgeselini yayına aldı.


RN_Düşlerin Adası (4).jpg

 

Arşivinde yer alan dizi ve filmlerin yanı sıra birbirinden ilginç belgeselleriyle de dikkat çeken BluTV, Türkiye ve Rusya ortak yapımı ‘Rudolf Nureyev: Düşlerinin Adası’ belgeselini koleksiyonuna ekledi. 2016 yılı yapımı, yapımcılığını Nurdan TekeoğluYasemin Pirinçcioğlu ve Evgenia Tirdatova’nın üstlendiği ‘Rudolf Nureyev: Düşlerinin Adası’ artık BluTV’de izlenebilecek.

 

Ebedi bir gezgin olan dünyanın en ünlü klasik baletlerinden Rudolf Nureyev’in 1980’li yıllarda köklerinin ait olduğu yere, Türkiye’ye yaptığı ziyaretleri ve bu ziyaretleri sırasında satın almaya karar verdiği adayı konu alan belgeselin kadrosunda Yasemin PirinçcioğluTevfik Erman KutluZeynep FadıllıoğluMetin FadıllıoğluHülya AksularNilay YeşiltepeAsaf GüneriEzio Frigerio ve Franca Squarciapino yer alıyor. Belgeselin yönetmenliğini ise Evgenia Tirdatova ve Orhan Tekeoğlu üstleniyor.

 

2016 yılında Türkiye’de ‘Antalya Film Festivali’ başta olmak üzere ‘Kayseri Uluslararası Film Festivali’ ile ‘Randevu İstanbul Film Festivali’nde; dünyada ise Rusya, Polonya ve Fransa’da düzenlenen birçok festivalde gösterimi gerçekleşen ‘Rudolf Nureyev: Düşlerinin Adası’ aynı yıl Vyborg’ta düzenlenen ‘Window to Europe Film Festivali’nde ‘En İyi Ortak Yapım Ödülü’ne layık görülmüştü.

Bu haber 23144 defa okundu

DİĞER HABERLER