08 Şubat 2023 Çarşamba 13:08
 

Fransızca Öğrenmede Faydalı Yöntemler

Fransızca Öğrenmede Faydalı Yöntemler
02 Aralık 2017 Cumartesi 12:48

Yabancı dil öğrenmek için karşınıza pek çok farklı kaynak ve yöntem çıkabilir.

Fransızca öğrenmeye vaktiniz yok ama bu konuda destekarıyorsanız Protranslate.net sitesine girmenizi öneriyorum. Bu sitede birçokdilde tercüme hizmeti alabileceğiniz gibi Fransızca tercüme bürosu Protranslate.net konusunda da destek alabilir. Uzman kadrosuile uygun fiyatlarda tekliflerle çalışabilirsiniz.


Yabancı dil öğrenmek için karşınıza pek çok farklı kaynak veyöntem çıkabilir. Öncelikle herkesi genel bir seviyede tutan ve bu nedenle deçok faydalı olmayacak hazır ders materyallerinden uzak durmalısınız. Belki ileride destek amaçlı tercihedebilirsiniz ama dili öğreneceğiniz ilk dönemde bunlar pek işeyarayamayacaktır. 

Daha aktif, iletişim imkanıyla Fransızca öğrenebilmekmümkünken ve bunlar bütçeyi hemen hemen aynı seviyede etkileyecekken; hazırmalzemelerden uzak durmanız en doğrusu. Ders alabileceğiniz, eğitmenlerleiletişime geçebileceğiniz, öğrenciler tarafından onaylanmış, tüm dünyacasevilmiş ve Ekşi Sözlük gibi sitelerden olumlu puan almış Preply'de Fransızcaeğitmeninizi arayabilirsiniz. Bunun için https://www.protranslate.net/tr/turkce-fransizca-ceviri/ adresini ziyaret ederek uygun gördüğünüz eğitmenle çalışmaya başlayabilirsiniz.


                

Özel Ders Yöntemi ile Fransızca Öğrenme


Fransızca öğreniminde, diğer tüm diller ve derslerde olduğuözel ders en etkili yöntemlerden birisidir. Yüz yüze ve baş başa alınan özelderslerde, tek bir öğrenciyle iletişim halinde olunduğundan dersler daha etkiliolmaktadır. Dersi alacağınız eğitmen Fransız olursa ve doğrudan ana diliniöğretmeye çalışırsa öğrenci için daha faydalı olacaktır.


Özel ders almak için eğitmen bulabileceğiniz https://www.protranslate.net/tr/turkce-fransizca-ceviri/ adresinde bütçenize uygun eğitmen seçeneklerini listeleyebilirsiniz. Puanlamayagöre eski öğrencilerinden yüksek puan almış eğitmenlerin daha başarılıolabileceğini unutmadan yeni eğitmenlere de fırsat verebilmelisiniz. Özel dersalırken dikkat etmeniz gereken derslerin başlayacağı dönemde zamanınızın büyükçoğunluğunu Fransızca öğrenmeye ayırabiliyor olmanızdır. Yanlış yapılan birprogramlama, öğrencinin hayatındaki yanlış zamanlama özel derslerin faydasınıciddi şekilde azaltacaktır.


Online Özel Ders ile Fransızca Öğrenme


Online derslerin her geçen gün ön plana çıktığı ve daha çoktercih edildiği biliniyor. Özel dersi online olarak almanın öğrenciler içinbirçok avantajı vardır. Online derste, eğitmeninizi dünyanın her yerinden iyiderece Fransızca konuşan birileri arasından seçebilirsiniz. Preply'de anadiliFransızca olan ve dünyanın çeşitli yerlerinde yaşayan yüzlerce Fransızcaeğitmeni vardır.


Online özel dersinizde, Fransızca eğitmeninizle internetüzerinden iletişim kuracağınızdan bulunduğunuz mekanın bir önemi yoktur. Dersialmak için farklı bir yere geçmeyeceğinizden trafikte zaman kaybı olmayacaktır.Online özel derslerin fiyatları daha makul olacaktır.


Fransızca Konuşarak Fransızca Öğrenme


Dil eğitiminde öğrenilen dilde konuşmaya çalışmak, bu dilikonuşan kişilerle vakit geçirmek oldukça etkilidir. İlk etapta pek bir şeyanlamasanız da zamanla daha kısa sürede anlamaya ve daha kısa sürede cümlekurmaya başladığınızı fark edebilirsiniz. Fransızca konuşabileceğiniz en iyikişiler ise anadili Fransızca olan eğitmenlerdir. Fransız eğitmeniniz, dilihangi seviyede bildiğinizi öğrendikten sonra eğitime ve Fransızca sohbete budetaya göre başlayacaktır. Dil eğitiminde öğrencinin bulunduğu seviye oldukçaönemlidir.


Hazır Medyalarla Fransızca Öğrenme


Fransızca öğrenmenin bir diğer yöntemi dil eğitimi içinhazırlanmış hazır medya setleridir. Hemen her yerde rahatlıkla bulabileceğinizbu setler genellikle ses ve video CD'leriyle, kitaplar içermektedir. Karşınızdabir eğitmen olmadığı için ciddi anlamda eksiklik hissedebilirsiniz. Öğrenmek buşekilde biraz zor gelebilir ama uzun vadede de olsa neticeye varabileceğinizbir yöntemdir. Hazır setleri, online eğitim alırken destek olarakkullanırsanız; daha faydalı olabilirler.


Fransızca Eğitimi Veren Öğretmeni Nereden Bulursunuz?


Fransızca öğretmenlerini, bulunduğunuz çevrede, çevredekidil okullarında ya da internet ortamında bulabilirsiniz. Dersinizi onlineolarak almak düşüncesindeyseniz; internette bulabileceğiniz Fransızcaeğitmenlere odaklanmalısınız. Karşınıza pek çok sitede bu eğitime yönelikeğitmen seçenekleri çıkabilir.


Preply, dünyada güvenilirliği ispat edilmiş, sevilerekkullanılan, eğitimci ile öğrenciyi en iyi şartlarda bir araya getiren birsitedir. Basit kullanımıyla öğrenciler ve eğitmenler, kafa karışıklığıyaşamadan, zaman kaybetmeden amaçlarına ulaşabilirler. 70 bin üzerinde öğrencive 25 bin üzerinde eğitmenin buluştuğu Preply'de ders ücretleri de oldukçamakuldür.


Fransızca Ders Ücretleri


Preply'de ders ücretleri herkesin bütçenize uyacak kadargeniş bir aralıktadır. Genel olarak 2 dolardan başlayan saat ücretleriyleöğrencilerin kalbini kazanan sitede Fransızca derslerinin ücretleri 6 dolardanbaşlar ve 40 dolara kadar çıkar. Bütçenizi ders saati ücretini haftalıkalacağınız ders saatiyle çarptığınızda çıkan sonuca göre ayarlamalısınız. 60dakika için ödeyeceğiniz ücreti en iyi şekilde değerlendirmek için derslerdeaktif olmanız, dikkatinizi derse vermeniz önemlidir.


Sitede bir eğitmenle anlaşıp ders ücretini ödedikten sonraeğitimlere hemen başlanmaktadır. Skype üzerinden yapılan online eğitimlerde,eğitmeni beğenmezseniz, eğitmen herhangi bir nedenle dersi aksatırsa endişeetmenize gerek yoktur. Ders için ödediğiniz ücret tamamen Preply güvencesialtındadır ve böyle durumlarda tarafınıza iade edilir.


Online Fransızca Dersi için Neler Gerekir?


Fransızca eğitiminizi online özel ders olarak almaya kararverdiyseniz; öncelikle bir takım teknik hazırlıklar yapmalısınız. Dersi onlinealabilmek için öncelikle internet bağlantınızın olması gerekmektedir. 


Bağlantısağlayabileceğiniz tablet, telefon ya da bilgisayar online ders için temelgerekliliklerdendir. Bilgisayar kullanmanız pek çok açıdan dersin daha rahatgeçmesini sağlar. Dersten önce de kağıt kaleminizi, sorularınızı, çalışacağınızkonuya dair Fransızca alıştırmaları, metinleri hazır edebilirsiniz.

Bu haber 1843 defa okundu

DİĞER HABERLER