08 Şubat 2023 Çarşamba 20:16
 

Karadeniz'de Balık yerine 700 kiloluk dana çektiler!

Karadeniz'de Balık yerine 700 kiloluk dana çektiler!
09 Şubat 2017 Perşembe 09:35

Kandıra'da denize balık tutmak için balıkçılar ağlarında gelen 700 kiloluk danayı görünce şok oldular. Bakın o dananın orda ne işi varmış! Balıkçıların bununla ilgili bir tahmini var.

Kocaeli’nin Kandıra ilçesinde balık tutmak için Karadeniz’e açılan balıkçıların ağına yaklaşık 700 kiloluk bir dana takıldı. 

Kandıra’da balık tutulmak için tekne ile açılan balıkçıların ağına yaklaşık 700 kiloluk bir dana takıldı. Kandıra Kefken’de balık tutmak için açılan balıkçılar beklemedikleri bir durumla karşılaştı. Edinilen bilgiye göre Hicaz isimli tekne ile limandan açılan Ali Koç ve Deniz Koç isimli balıkçılar, Karadeniz açıklarda ağlarını bırakıp beklemeye başladı. Bir süre sonra ağları çekmeye çalışan balıkçılar, ağdaki ağırlık nedeniyle önce sevinse de ağı tekneye çektiklerinde beklemedikleri bir durumla karşılaştılar. Açıkta 112 metrelik derinlikten çıkarılan ağda, yaklaşık 700 kiloluk bir dana takıldığını göre balıkçıların sevinçleri şaşkınlığa dönüştü.

Balıkçılar, dananın yurt dışından ithal edilen hayvanları taşıyan gemilerin birinden öldüğü için denize atılabileceğini ifade ettiler.
Bu haber 1732 defa okundu

DİĞER HABERLER