05 Ağustos 2021 Perşembe 19:33
 

Kız ve erkek bebeklerine verilen en popüler isimler belli oldu

Kız ve erkek bebeklerine verilen en popüler isimler belli oldu
09 Şubat 2017 Perşembe 11:49

TÜİK 2016 yılında kız ve erkek bebeklere en çok verilen isimleri araştırdı. Türkiye Genelinde bakın kız bebeklere en çok hangi 3 isim veriliyormuş. Erkeklerde ise Eymen ismi önplana çıktı.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) İzmir Bölge Müdürlüğünden alınan bilgilere göre, 2016 yılında doğan kız bebeklere Türkiye genelinde verilen en popüler kız ismi Zeynep, erkeklerde ise Yusuf oldu. 


2016 yılında doğan kız bebeklere Türkiye genelinde verilen en popüler ilk 3 isim sıralamasında bir değişiklik olmadı. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) İzmir Bölge Müdürlüğünden alınan bilgilere göre, bir önceki sonuçlarda olduğu gibi kız bebeklerde Zeynep ismi ilk sırada yer alırken, bunu Elif ve Hiranur isimleri izledi. Defne ismi 2015’te 9. sırada yer alırken, 2016 yılında 4. sıraya yükselerek ilk beş isim içine girdi. Miray ismi ise 5. sırada yer aldı.

Erkeklerde en popüler bebek ismi yine Yusuf oldu


Sonuçlarına göre, yeni doğan erkek bebeklerde en çok tercih edilen isim yine Yusuf oldu. Eymen ismi 2. sıradaki yerini korumaya devam ederken, 3. sıradaki isim Ömer oldu. Mustafa ismi ise 3. sıradan 4. sıraya geriledi.
Bu haber 2062 defa okundu

DİĞER HABERLER