27 Kasım 2021 Cumartesi 05:58
 

Köpek Tasması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Köpek Tasması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler
04 Ekim 2021 Pazartesi 13:40

Köpek sahiplenmeden önce, köpeğinizin rahat etmesi için sahip olmanız gereken köpek malzemeleri ve köpek aksesuarları seçeneklerini gözden geçirmenizi öneririz.

Köpek sahiplenmeden önce, köpeğinizin rahat etmesi için sahip olmanız gereken köpek malzemeleri ve köpek aksesuarları seçeneklerini gözden geçirmenizi öneririz. Sizin ve sevimli dostunuzun rahatı için gerekli olan malzemelerin başında köpek tasması gelmekte. Köpek tasması seçiminde en önemli şey köpeğinizin tasma içerisinde rahat hareket etmesi. Köpeğinizin rahat olması ayrıca köpeğinizin ve sizin güvenliğiniz açısından da önemli.

Köpek tasması almaya karar verdiğiniz zaman yapmanız gereken ilk şey tasmanın hangi özelliklere sahip olmasını istediğinizi belirlemenizdir. Bunu belirlemek için izlemeniz gereken yollar ise çok basittir.

Hangi Özelliklere Sahip Köpek Tasması Almalısınız?

 

İlk olarak tasmanın nasıl bir tarza sahip olmasını istiyorsunuz? Bu soruya vereceğiniz cevap çok önemlidir. Köpeğinizin cinsi, tasmayı hangi amaçla kullanacağınız (yani yürüyüşe çıkarken mi kullanacaksınız gibi) v.b nedenlerinizi göz önünde bulundurarak tercih edeceğiniz bir köpek tasması işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

İkinci olarak köpek gezdirme tasması hangi materyallerden yapılıyor buna dikkat etmeniz gerekiyor. Su geçirmez biyoten mi istiyorsunuz yoksa naylon veya deri mi? Sizin için köpeğinizin güvenliği mi daha ön planda yoksa görüntüsü mü daha önemli. Bu soruya vereceğiniz cevap karşılığında da birbirinden farklı modeller arasından tercih yapabilirsiniz.

Son olarak köpek boyun tasması kaliteli olmalıdır. Dışarı çıktığınız zaman tasmanın elinden kayması size korku veriyor olabilir. Bunun için en kaliteli köpek tasması seçeneklerine bakabilirsiniz. Bir diğer konu da bu tasmaların kişiselleştirilmesi. Böyle bir durumla karşı karşıya kalındığı zaman köpeğinizin tasmasında isminiz, telefon numaranız ve adresiniz bulunursa köpeğiniz kaybolsa bile size dönmesi çok kolay olacaktır.

Köpek Boyun Tasması Çeşitleri

 

1-) Tokalı Tasmalar: Kemere benzeyen bir sisteme sahip olan tokalı tasmalar en geleneksel köpek boyun tasmasıdır. Günlük kullanım açısından çok rahattır. Genelde deriden yapılır ve görüntüsü çok şıktır.

2-)Klipsli Tasmalar: Köpeğiniz için kullandığınız köpek boyun tasmasını sık sık çıkarmak zorunda kalıyorsanız sizin için en doğru seçenek klipsli tasmalar olacaktır. Tokalı tasmaların metal olan kısmı klipsli tasmada plastiktir ve kullanım kolaylığı sunmaktadır.

3-) Güvenlik Tasmaları: Eğer köpeğinizle gezme tercihiniz geniş alanlarsa, güvenlik tasmaları tam size göre. Güvenlik tasmalarının içerisinde metal bir halka vardır ve köpeğiniz eğer yanlışlıkla tasmasını bir yere takarsa onun boğulmasını engeller.

4-) Martingal Kayışları: Eğitim gören köpekler için eğitim sırasında köpeği uyarmak için kullanılır. Köpek eğitim tasması da denilen Martingal kayışları ile köpeğinize istediğiniz gibi bir eğitim verebilirsiniz.

5-) Köpek Kemerleri: Eğer yerinde duramayan enerjik bir köpeğe sahipseniz köpek kemerleri tam size göre. Köpek kemerleri köpeğinizin ayaklarından giydirilir köpeğinizin üst vücudunu kaplar. Rahat ve kullanışlı bir seçenektir.

Bunlara ek özellik olarak da birkaç köpek tasmasından bahsedebiliriz. Örneğin havlama önleyici köpek tasması. Bu köpek tasması köpeğin havlama istediğini anlayarak köpeğe bir uyarı verir ve köpek bu sayede havlamaz. Genelde kalabalık yerlerde yaşayan hayvanseverlerin tercih ettiği bir köpek boyun tasması çeşididir.  Bir diğeri köpek göğüs tasması. Bu tasmanın tercih nedeni boyunda olmayıp çekiştirildiğinde yaşayacağı herhangi bir acıyı göğüs ve sırt bölgesine yaymaktır. Son olarak otomatik köpek tasması. Köpeklerin özgürce dolaşmalarını sağlayan en kullanışlı köpek tasmalarından biridir.

 

En Kaliteli Köpek Boyun Tasmaları Pet İhtiyaç’ta

 

Sizi ve köpeğinizi ifade edeceğine inandığınız en güzel ve en kaliteli köpek boyun tasması seçeneklerini incelemek için Pet İhtiyaç sayfasını ziyaret ederek size en uygun köpek tasması modelini seçebilirsiniz.

 


Bu haber 1709 defa okundu

DİĞER HABERLER