17 Ocak 2021 Pazar 04:10
 

Salgın Toplumsal Normlarımızı Değiştirecek Mi?

Salgın Toplumsal Normlarımızı Değiştirecek Mi?
10 Mayıs 2020 Pazar 17:18

Otomobil Haberleri verilerine bakıldığı zaman salgının sadece bedensel değil toplumsal ve psikolojik manada da büyük etkilerinin olduğu net bir biçimde görülmektedir.

Salgın Toplumsal Normlarımızı Değiştirecek Mi?

Otomobil Haberleri verilerine bakıldığı zaman salgının sadece bedensel değil toplumsal ve psikolojik manada da büyük etkilerinin olduğu net bir biçimde görülmektedir. Salgının olumsuz etkilerinin üzerinizden atılması için hızlı bir biçimde normalleşme adımına geçilmesi gerekiyor. Tabi ki bu alanda toplumsal normların da değişime uğrayacağının ayrıca altı çizilmelidir. Elde edilecek olan sonuçlar ve araştırma verileri tokalaşma ya da el öpme gibi adetlerin belirli bir süre askıya alınabileceğini de dile getirmiştir. Bu alanda toplumsal normların bir dış faktör sebebi ile nasıl değişeceğine ve bu değişimin ne denli hızlı olabileceğine en net örnekler arasında bulunuyor.


Salgının Toplumsal Etkileri Hakkında Son Gelişmeleri Takip Edin!

Güncel haber incelemeleri yapıldığı zaman özellikle salgının kişilerin psikolojik yapılarını sıkıntıya soktuğu ve hali hazırda psikiyatrik bir rahatsızlık ile uğraşan kişilerin hayatlarının çok daha çekilmez bir hale geldiğinin de dile getirilmesi gerekir. Özellikle panik atak ve anksiyete gibi sorunlar ile mücadele eden kişilerin genel tedavilerinde bu sürecin olumsuz bir etkisi olacaktır. Endişe sınırının yükselmesi ve doktor kontrollerinin salgın sebebi ile düzenli biri biçimde yapılmaması sebebi ile toplumsal sıkıntılar meydana gelebilmektedir. Durumun düzelmesinin sonrasında kişilerin direktolarak psikolojik yardım alması ve bu alanda kendini geliştirecek olan aktivitelere yönelmesi en doğru noktalardan biri olarak kabul ediliyor!


Değişim Kendini Gösteriyor!

İlk Yerli Otomobil yapılan araştırmalara göre bayramlarda el öpme ya da kucaklaşma gibi adetlerin rafa kaldıracağı vurgusunu yapmıştır.Türkiye gibi temas konusunda oldukça hassas olan ve diyalog kurarken bile dokunan bir halkın dahi bu tür bir değişim göstermesinin ne derece önemli olduğunu gösteriyor. Diğer ülkelerde nasıl bir etkisi olacağı ve Kişisel Alan kavramını nasıl etkileyeceği de yakından takip edilmektedir. Haber365 kapsamında yapılan incelemelere bakıldığı zaman değişimin sosyolojik olarak olduğu kadar hijyen kurallarında da kendini gösterdiği fark edilmektedir. Bu durumun en çok yiyecek içecek sektörünü etkileyeceği tahmin ediliyor. Kahve ve çay servisi yapan mekanların dahi eskisi kadar yüksek bir doluluk oranına sahip olmayacağının altı çizilmelidir.

 

 

 

Bu haber 27241 defa okundu

DİĞER HABERLER