12 Temmuz 2020 Pazar 20:06
 

Tam bilet, çeyrek bilet fiyatları belli oldu

Tam bilet, çeyrek bilet fiyatları belli oldu
28 Kasım 2019 Perşembe 10:23

Yılbaşı yaklaşıyor. 2020 yılına girmemize az günler kala merakla beklenen yılbaşı büyük ikramiyesinin ne kadar olduğu, tam bilet ve çeyrek bilet fiyatları merak ediliyordu. Beklenilen açıklama geldi.

Milli Piyango İdaresi'nden yapılan açıklamada büyük ikramiyenin 80 Milyon lira olacağı belirtilirken, tam bilet fiyatının 80 TL, çeyrek bilet fiyatının da 20 TL'den satışa sunulacağı belirtildi. 

 

Binlerce kişi umudunu şans oyunlarına bağlayarak buradan gelecek parayla hayatını kurtarmanın planlarını yapıyor. 2020 Milli Piyango Çekilişi'nde büyük ikramiye genel de çeyrek biletlere çıkıyor ve 4 il arasında paylaşılıyor. 

 

  • Milli Piyango İdaresi bayilik ruhsatını (gezici bayilerde yaka kartı) taşıyan ve istenildiğinde ibraz eden kişilerden satın alınması gerekir.
  • Biletin arkasında bayi satış mührü bulunmalıdır. Pürüzsüz veya kağıdın örselenmemiş olmasına dikkat edilmelidir.
  • Biletin sol alt bölümde bulunan güvenlik numarası iki parmak arasında gezdirildiğinde rakamların kabarık olduğu hissedilmelidir.
  • Bilet ışığa tutulduğunda bilet kağıdının dokusu içinde beyaz renkli MP amblemli filigranı vardır.
  • Ultraviyole (UV) ışıkta mavi ve açık yeşil renkli parlayan ve kesik çizgiler şeklinde dağılımı bulunan elyaflar (3mm.) bulunmaktadır.
  • 18 Yaşından küçük olanlar bilet satın alamazlar. Kazanan biletlere ikramiye ödenmesini isteyemezler.
Bu haber 10145 defa okundu

DİĞER HABERLER