03 Şubat 2023 Cuma 16:26
 

Tohumlu Kalem Nedir?

Tohumlu Kalem Nedir?
11 Temmuz 2017 Salı 15:58

Tohumlu kalem, sizlere bir ağaç vererek doğaya bir armağan bırakabilmenizi sağlıyor. Peki tohumlar nerede bulunuyor ve tohumlu kalemlerin içeriği nedir?

Tohumlu kalem, sizlere bir ağaç vererek doğaya bir armağan bırakabilmenizi sağlıyor. Peki tohumlar nerede bulunuyor ve tohumlu kalemlerin içeriği nedir?

 

  • Steppen, birçok farklı modelde tohumlu kalem üreterek kendinize uygun bir kalem tasarlayabilme imkanını sizlere sunuyor.

  • Tohumlu Kalem modellerimiz; Göknar Tepe Tohumlu, Ardıç Tepe Tohumlu, Karaçam Tohumlu Kalem, Ladin Tohumlu Kalem ve Tohumlu, Silgili Kurşun Kalem.
  • Her modelin genellikle üst ve kapak kısmında tohumların bulunduğu küçük bir alan bulunuyor.
  • Tüm kalemlerin gövdeleri geri dönüştürülmüş kartondan elde edilirken geri kalan alanlar ise doğada çözünebilen plastiklerden elde ediliyor.
  • Mürekkeplerin içerisinde zehirli hiçbir madde bulunmuyor.
  • Plastik parçalarda bio plastik kullanılıyor.

 

Üretilen her bir parça doğanın kendi döngüsüne uyum sağlayarak toprağa karışıyor ve doğanın zarar görmesini önlüyor.

 Tohumları Ekerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

 

Bir ağacın doğuşunu izlemeye ve doğaya yemyeşil bir anı bırakmaya hazır mısınız? Tohumlu kalem nasıl ekilir ve nelere dikkat edilmelidir sorusunu cevaplayalım o halde.

 

Tohumlu kalemlerin üst kısımlarında bulunan tohumları, bulundukları yerden çıkartın ve 1 gün boyunca yeterli rutubeti alabilmesi için suda bekletin. Sonrasında tohumun en fazla üç katı bir çiçek toprağı alın. Ve toprağın içerisinde taş veya büyük parçalar olmadığına emin olun. Tohumunuzu ektikten sonra havadar bir alanda olmasına özen gösterin. Bu şekilde 1 yıl boyunca dikmiş olduğunuz kap içerisinde tohumunuzu muhafaza edebilirsiniz. Süreci uzatmak istiyorsanız daha büyük bir saksıya veya bahçeye alabilirsiniz. Uygun güneş ve nemli alanı sağlamanız ağacınızın daha uzun süre boyunca filizlenmesine yardımcı olacaktır.

 

Yeşili Sev, Doğayı Koru

 

Doğa dostu kalemleri ile sektöründe fark yaratan Steppen, her adımını ince düşünerek yeniliklere imza atıyor. Birçok ülkeyi doğaya zarar vermeyen kalemleri ile tanıştıran Steppen ile tanışma sırası şimdi sizde. Firmanızın duyarlı bir biçimde adından söz ettirmesi, kişiselleştirilmiş ürünler ile tanıtılması ve hatırlanması sizin elinizde.

Bu haber 7506 defa okundu

DİĞER HABERLER