06 Ağustos 2020 Perşembe 05:14
 

Türkiye Enerji ve Doğal Kaynaklar Zirvesi Başladı

Türkiye Enerji ve Doğal Kaynaklar Zirvesi Başladı
25 Şubat 2019 Pazartesi 12:25

Türkiye’nin enerji alanındaki önemini ve yükselen yatırım olanaklarını gündeme taşıyan 2. Türkiye Enerji ve Doğal Kaynaklar Zirvesi, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı himayesinde 25 Şubat Pazartesi günü Raffles Otel’de gerçekleşti.

28 yıldır faizsiz, bütçeye göre ve istediği evi alma imkânı sağlayan Emin Grup şirketlerinden Eminevim, zirveyi destekleyen şirketler arasında yer aldı. Enerji sektöründe de Emin Enerji markası ile ilk defa Elbirliği Sistemi’ni uygulayan Emin Grup Yönetim Kurulu Başkanı Emin Üstün, “Elde ettiğimiz başarılar bize enerji sektöründe de birlikte kalkınabileceğimizi gösterdi. Yatırımlarımız ile yıllık 48 milyon KWh elektrik enerjisi elde ettik. 2018 yılında mevcut 5 santralimize 4,1 MW'lik Akpınar Güneş Enerji Santralimizi de ekledik” dedi.


Türkiye'nin enerji alanındaki çalışmalarına yön vermeyi amaçlayan ve sektörün devlerini buluşturan 2. Türkiye Enerji ve Doğal Kaynaklar Zirvesi, 25 Şubat Pazartesi günü Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in katılımıyla gerçekleşti.

Enerji Sektöründe Elbirliği Sistemi’ni Uyguladık

Enerji alanında önemli faaliyetlerde bulunduklarını belirten Emin Grup Yönetim Kurulu Başkanı Emin Üstün, “Emin Enerji olarak özellikle güneş enerjisi alanında ülkemize önemli yatırımlarda bulunuyoruz. Enerjide dışa bağımlılığı en aza indirmek adına hedefimiz; enerji kaynaklarını yatırıma dönüştürmek, her proje için özel çözümler üretmek ve ülkemize çevre dostu ve sorunsuz enerji sağlamak” dedi. Üstün sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye’de ilk defa enerji sektöründe Elbirliği Sistemi’ni uyguladık. Nisan 2018 itibariyle 40 milyon doların üzerinde harcama ile Ankara bölgesinde 2,6 MW, Afyon bölgesinde 11,8 MW ve Bilecik bölgesinde 17,8 MW olmak üzere toplam 32,2 MW güneş enerjisi santrali yatırımı yaptık. Bu yatırımlardan yıllık 48 milyon KWh elektrik enerjisi elde ettik. 2018 yılında mevcut 5 santralimize 4,1 MW'lik Akpınar Güneş Enerji Santralimizi de ekledik”.

Bu haber 4961 defa okundu

DİĞER HABERLER