05 Aralık 2022 Pazartesi 00:07
 

Aydın Efeler'de çöpte bomba ihbarı

Aydın Efeler'de çöpte bomba ihbarı
13 Şubat 2017 Pazartesi 11:22

Aydın'da bu sabah Efeler İlçesi'nde hareketli saatler yaşandı. Çöpün yanından geçen vatandaşlar saat sesi gelmesi üzerine çöpte bomba var diyerek ihbarda bulundular. Olay yeri güvenlik kordonuna alındı ve özel giyimli bomba imha uzmanı çöpte bombayı aramaya başladı ve bakın sonrasında ne oldu...

Aydın’ın Efeler ilçesinde “Çöpten saat sesi geliyor” ihbarını üzerine caddeyi trafiğe kapatarak çöp konteynırını didik didik aradı. Çöpte ne bombaya ne de bir saate rastlanılamadı.

Olay, saat 10.00 sıralarında Efeler ilçesi Cumhuriyet Mahallesi Vali Konağı Caddesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre; 115 Polis İmdat hattını arayan bir kişi cadde üzerinde bulunan çöp konteynırından saat sesi duyulduğu yönünde ihbarda bulundu. Dolu çöp konteynırının Aydın Askerlik Alma Daire Başkanlığı ile her gün binlerce kişinin ziyaret ettiği alışveriş merkezinin ortasında bulunması nedeniyle cadde polis ekipleri tarafından tamamen araç ve yaya trafiğine kapatıldı.

Özel kıyafetiyle çöp konteynırını uzaktan kontrol eden bomba imha uzmanı, her hangi bir saat sesi duyulmamasına rağmen çöpü tamamen boşalttı. Atılan çöpleri didik didik arayan bomba uzamanının yaptığı çalışmalarda ne bombaya ne de herhangi bir nesneye rastlanılmadı. Çevrede toplanan kalabalık bombacının çalışmalarını meraklı gözlerle izledi. Çöpte bir olumsuzluğun tespit edilememesi üzerine yol yeniden trafiğe açıldı.
Bu haber 1261 defa okundu

DİĞER HABERLER