2014 YGS Başvurusu Nasıl Yapılır?YGS Başvuruları Hangi Bankaya Para Yatırılır? YGS Başvurusunda Son Gün Ne Zaman?

YGS başvuruları nasıl yapılır.YGS başvurusunda hangi bankalara para yatırılır.YGS başvurusun için ne gereklidir.YGS başvurusunun aşamaları.Tüm ayrıntıları habergazete.com sitesinden öğrenebilirsiniz.

YGS başvuruları nasıl yapılır.YGS başvurusunda hangi  bankalara para yatırılır.YGS başvurusun için ne gereklidir.YGS başvurusunun aşamaları.Tüm ayrıntıları habergazete.com sitesinden öğrenebilirsiniz.Türkiye de binlerce kişinin girdiği YGS sınavında mezen olan adayların aklını karıştıran hangi okullara başvuruda bulunacaklarıdır.Adaylar ÖSYM’nin belirlediği başvuru merkezlerine başvuruda bulunabileceklerdir.-YGS başvurusu için ilk önce belirlenen bankalara paraları yatırıyoruz.
-Bankadan aldığınız dekont ile birlikte ÖSYM Sınav Merkezine gidiyorsunuz.
-ÖSYM Sınav Merkezinde YGS Başvuru Formunu dolduruyorsunuz.
-Doldurduğunuz formu son kez kontrol ederek ÖSYM görevlisine verip onaylatıyorsunuz.
-Okuldan henüz mezun olmayan adaylar son sınıf düzeyindeki adaylar başvuruları okullarında yapabilecekler.
-2011, 2012 ve 2013 ÖSYS’den herhangi birine ÖSYM merkezleri aracılığıyla başvurmuş ve öğrenim bilgilerinde bir değişiklik olmayanlar başvurularını herhangi bir başvuru merkezine ek olarak internet ortamından bireysel olarak da yapabilir.


YGS BAŞVURUSU NE KADAR OLARAK BELİRLENDİ?
YGS Sınav başvurusu ücreti 40 TL olarak belirlendi. şu bankalara parayı yatırıyoruz:T.C Ziraat Bankası , Vakıfbank , Halk Bankası,Akbank ve Kuveyt Türk Katılım


YGS BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ BELGELER
-2014 ÖSYM Aday başvuru formu
-nufus cüzdanı
-mezun öğrenciler için mezun diploması örneği


2014 ÖSYM başvuru koşulları YGS-LYS ile ilgili tüm ayrıntılar bu klavuz içinde yer almaktadır Adayların dört gözle beklediği klavuz sonunda açıklandı.


2013-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu (3 Temmuz 2013)
Tablolar

Tercih Klavuzu Nedir Ne İşe Yarar?


Bir çok üniversite öğrencisi adayı, tercihlerini yaparken Tablo 3A‘da yer
alan yerleştirme öncelikleri sütunundaki rakam ve harflerin ne anlama geldiğini bilmiyor. Bu da tercihlerini yaparken yerleştirme önceliklerinin göz ardı edilmesine bağlı olarak yanlış tercihlerin yapılmasına sebep olabiliyor. Yerleştirme öncelikleri sütunundaki virgül ile ayrılan sayılar ve harfler ilgili programa son yerleştirilen adaya ait bilgiler şunlardır: Yerleştirme önceliği nedir? Tablo 3a’daki yerleştirme önceliği rakamları, harfleri neyi temsil etmektedir? ÖSYS tercih kılavuzu tablo 3A’daki yerleştirme önceliği nedir?

İlk sıradaki iki basamaklı sayı mezun olunan yılın son iki rakamını,

İkinci sıradaki tek basamaklı sayı mezun olunan okulun tür grubu kodunu,

Üçüncü sıradaki harf yerleştirmenin METEB içinden (İ) veya dışından (D) yapılmış olduğunu,

Sondaki iki basamaklı sayı ise doğum yılının son iki basamağını göstermektedir.

İkinci sıradaki okul türü grubu için kullanılan kodların karşılığı olan okul türleri aşağıdaki gibidir:

4. Karşılığı Anadolu teknik lisesi

3. Karşılığı Teknik lise veya anadolu meslek lisesi

2. Karşılığı Meslek lisesi

1. Karşılığı Çok eski yıllarda enstitü adı altında mezun olunan meslek lisesini ifade eder.

Meslek yüksekokulları programlarına yerleştirme yapılırken mezuniyet yılı, meslek liselerinin tür grubu, yerleştirmenin METEB içinden veya dışından yapılmış olması ve doğum yılı önemli rol oynamaktadır. Bir programın karşısındakiYerleştirme Öncelikleri bu programa yerleştirilen son adayın sözü edilen öncelikler yönünden sahip olduğu özellikleri göstermektedir.
Google Aramaları:
yerleştirme öncelikleri, yerleştirme öncelikleri nedir, 2011 ösys yerleştirme öncelikleri, 11 2 İ 93, ösys yerleştirme öncelikleri 2011, ösys açılımı, osys yerleştirme öncelikleri, yerleştirme önceliği nedir, ösym yerleştirme öncelikleri 2011, 11 2 i 93 nedir, 2011 2 D 92, üniversite yerleştirme öncelikleri, yerleşme öncelikleri, 2011 2 İ 92 nedir, 11 2 d 93 ne demek (www.domatez.net/. )

YGS - LYS kategorisinin diğer haberleri


Yorumlar 1

  • Ziyaretçi - 8 ay önce
    Ben şimdi açık öğretim okuyorum bu öğrenim durumu bilgilerinden Bir Yüksek Öğretim Programına Kayıtlıyım seçeneğini mi işaretlemem gerekiyor ?

Yorum Yap