15 milyon emekliye piyango vurdu: O tarihte 5 bin TL ikramiye ödemesi yapılacak! Tek şart…

Milyonlarca emeklinin gözü kulağı bu haberdeydi. 1 Ekim tarihi itibariyle açılacak mecliste konuşulacak ilk konu emekliye ara zam var mı? İkinci konu ise Cumhuriyetin 100.yılına özel 5.000 TL ikramiye ödemesi oldu. 5.000 TL ikramiye ödemesi yapılacak mı?

15 milyon emekliye piyango vurdu: O tarihte 5 bin TL ikramiye ödemesi yapılacak! Tek şart…

Meclisin açılmasını dört gözle bekleyen 15 milyonu aşkın emekli için kritik gün yaklaşıyor. 1 Ekim tarihi öncesi geçtiğimiz hafta Ak Parti Grup Başkanından önemli açıklamalar geldi. Emekli zammına yönelik kritik detaylara yer veren TBMM Ak Parti Grup Başkanı Abdullah Güler milyonlarca emekli ilgilendiren o hamlede bulundu.

“Cumhuriyetin 100.yılına özel 5.000 TL emekli ikramiyesi ödenecek” iddiası gündemde yer alıyordu. Bu iddia gerçek olacak mı? Emeklilere 5.000 TL ödeme hesaplara ne zaman geçecek?

EMEKLİYE 5 BİN TL ÜÇÜNCÜ İKRAMİYE NE ZAMAN YATACAK?

fgfgf-7.webp

Kaynaklardan aktarılan bilgiye göre Cumhuriyetin 100.yılına özel tek seferlik olacak şekilde üçüncü bir ikramiye ödemesi yapılacak. Her emekli için tek seferde hesaba yatacak bu yeni gelişme için 5.000 TL rakamı ilk gelen öngörüydü. Konuyla ilgili hükümet cephesinden henüz açıklama yapılmadı. Ancak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesi üçüncü ikramiye ödemesi ile ilgili kamuoyuna duyuru yapılması bekleniyor.

MUHAMMET BAYRAM “EKİMDE ARA ZAM BEKLİYORUZ!”

Ünlü ekonomist Muhammed Bayram emekli zammı ne kadar olacak? sorusunu katıldığı bir canlı yayın programında açıkladı. Emeklilerin beklediği o ara zam gelecek mi? sorusuna rakamsal değerlerle yanıt veren ekonomist Muhammed Bayram “Ekim ayında ara bir zam bekliyoruz ancak nihai zammın Ocak ayında yani yılbaşında yapılacağını bilmek gerek” diyerek uyardı.

EN DÜŞÜK EMEKLİ AYLIĞINA DÜZENLEME GELİYOR!

Hükümet ara zamma dair yeşil ışık yakarsa ekonomist Muhammed Bayram'a göre %20'lik bir artış söz konusu olabilecek. Bu artış var olan taban aylığı üzerinden gerçekleştirilecek. Konu ile ilgili Bakan Mehmet Şimşek “Cumhurbaşkanımızdan talimat aldık. En düşük emekli aylığı üzerinde iyileştirme yapacağız. Çalışmaları başlattık” demişti. 1 Ekim tarihinde meclisin açılması ile beraber bu konuyla ilgili de açıklama yapılması bekleniyor.