850 bin liralık konut kredisi duyuruldu! Ev almak isteyenleri heyecanlandıran kredi! İşte faiz oranları

Halkbank kısa bir süre önce konut kredisi alanında yeni bir teklifle geldi. Ev satın almak isteyenler artık 850.000 TL'lık kredi kullanabilme imkanına sahip olabilecekler.

850 bin liralık konut kredisi duyuruldu! Ev almak isteyenleri heyecanlandıran kredi! İşte faiz oranları

Son değişiklikler ışığında, bankalar arasında artan faiz oranları nedeniyle uygun faiz oranıyla kredi almak giderek daha zor hale geldi. Buna karşılık bankalar da faiz oranlarını buna göre ayarlayarak daha yüksek seviyelere çekmişlerdir. Bu değişimin başlıca nedeni, önümüzdeki yıl yüksek enflasyon beklentisidir. Son olarak Merkez Bankası faiz kararından sonra bankalar daha düşük faiz oranlarıyla kredi sunma eğiliminden uzaklaşmışlardır.

Halkbank, ortaya çıkan bu durum sebebi ile konut kredisi faiz oranlarında düzenlemeye gitti. Halkbank, önde gelen bir kamu bankası olarak potansiyel ev alıcılarına 850.000 TL'ye kadar kredi imkanı sunuyor. Ancak bu kredinin taksit tutarlarını ve uygunluk kriterlerini anlamak ödeme noktasında sıkışmamak için çok önemli. Halkbank tüm başvuru sahiplerine 850.000 TL sağlayacak mı? Ve faiz oranları nedir? İşte detaylar.

DÜŞÜK FAİZ ORANI FIRSATI

0-99-konut-kredisi-sartlari-ne-mujde-geldi-gozler-kamu-bankalarinda-ilk-evim-konut-kredisi-sartlari-neler.webp

Halkbank'ın resmi internet sitesinde yer alan duyuruya göre faiz oranı %2,99 olarak belirlenmiştir. Bu faiz oranıyla kredi almaya karar verirseniz, beraberinde gelen önemli aylık ödeme yükümlülüğünü göz önünde bulundurmanız önemlidir. Bu nedenle, mali durumunuzu doğru ve dikkatli bir şekilde hesaplamanız çok önemlidir.

Yaşanan son gelişmelerden sonra Halkbank, daha önce hiç ev sahibi olmamış bireylere 850.000 TL'ye kadar konut kredisi sağlama konusunda önemli bir adım attı. Bu girişim, ilk kez ev sahibi olacakları ev sahibi olma arayışlarında desteklemeyi amaçlamaktadır.

HALKBANK 850 BİN LİRA İÇİN ÖDEME TABLOSU

Önümüzdeki aylarda devletin yüzde 2'nin altında faiz oranına sahip başka bir kredi kampanyası başlatması bekleniyor. Bu fırsatı beklemek ve bu krediye başvurmak akıllıca olacaktır. Ama Merkez Bankası’nın kararı sonrası faizlerin artacağı düşünüldüğünde ekim ayına girmeden kredi kullanmak daha avantajlı görünüyor.

Örneğin, Halkbank'tan 120 ay geri ödemeli 850.000 TL kredi almanız durumunda aylık ödemeniz 26.178 TL olacaktır. Nihayetinde toplam geri ödemeniz 3.141.361 TL'ye ulaşacaktır.