Aile Bakanlığı TC vatandaşı olan herkese 1900 TL sosyal yardım veriyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kasım ayı sosyal yardım ödemeleri ile ilgili yeni açıklama yayınladı. T.C vatandaşı olan herkese 1900 TL sosyal yardım ödemesi yapılıyor.

Aile Bakanlığı TC vatandaşı olan herkese 1900 TL sosyal yardım veriyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi hanelere sağladığı Kasım 2023 sosyal yardım ödemeleri devam ediyor. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve 18 yaşından büyük olan kişilerin başvuru yapabildiği sosyal yardım ödemelerine ilişkin yeni bir son dakika açıklaması yapıldı. Aile Bakanlığı T.C kimlik numarası ile başvuru yapan Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelere aylık 1900 TL aile destek yardımı verecek. PTT üzerinden yapılacak ödemeleri için başvurular e-devlet'ten kabul ediliyor. Aile Bakanlığı son dakika açıklamasının detayları haberimizde…

Devlet, Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi aileler için sağladığı sosyal yardım ödemelerini arttırmaya devam ediyor. Kasım ayında da yardıma muhtaç vatandaşlara verilecek olan ödemelere ilişkin yeni açıklamalar yapıldı. Dar gelirli aileler için sağlanacak sosyal yardım ödemelerine Aile Destek paketi yardımı Geçtiğimiz aylarda eklenmişti. Her ne kadar bir yıl süreyle başlatılsa da Cumhurbaşkanı kararıyla aile yardımı bir yıl daha uzatıldı. İhtiyaç sahibi aileler aile yardımı ödemesinden faydalanmak için e-devlet üzerinden başvuru yapabiliyor. Başvuru şartları ve detaylar ise haberimizde…

AİLE DESTEK PAKETİ YARDIMI BAŞVURU ŞARTLARI

Aile yardımı ödemeleri Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi haneleri için son iki yıldır adeta ilaç gibi oldu. Yardıma muhtaç vatandaşlara sağlanan sosyal yardım ödemeleri artarak devam ederken Aile Destek paketi kapsamında Verilecek ödeme miktarı da arttırıldı. Aile yardımı ödemesinden faydalanmak için 18 yaşından büyük bir hane bireyinin başvuru yapması gerekiyor. Ayrıca hane içindeki kişi başına düşen gelirin Asgari ücretin üçte birinden az olması da aranan şartlar arasında.

emekli-maas-zammi-2-001.jpg

2023 AİLE YARDIMI NE KADAR OLDU?

Peki 2023 Aile Destek paketi yardımı ne kadar kaç TL oldu? Aile yardımı ödemesi 2 grup halinde yapılıyor. Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelere tam 850 ila 1250 TL ödeme yapılırken aynı zamanda çocuğu olup Aile Destek paketi yardımı almak için başvuru yapanlara 350 ile 650 TL arasında değişen Çocuk Destek bileşeni veriliyor.

Ayrıca ailelere aylık 225 TL'ye kadar verilen elektrik tüketimi desteğiyle Aile Destek paketi kapsamına alındı. Elektrik faturası yardımı alanlar da bundan sonra aile yardımı kapsamında 107 TL ile 225 TL arası elektrik faturası desteği alabilecek.

E-DEVLET BAŞVURU EKRANI AÇIK

Aile yardımı ödemesinden faydalanmak için isteyen aileler için e-devlet üzerinden başvuru ekranı hala açık. TC kimlik numarası ve şifre ile e-devlet girişi yapanlar Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sekmesi altında bulunan başvuru formunu doldurabiliyor. Başvurusu onaylanan vatandaşlara PTT aracılığıyla ya da Ziraat Bankası IBAN numarası aracılığı ile her ay düzenli ödeme yapılıyor.