Aile destek paketi zamlı ödemeler açıklandı! 3 ödeme birden PTT ve IBAN’dan yatacak

Aile Destek paketi zamlı ödeme listesi açıklandı. PTT ve IBAN’dan 3 ödeme birden hak sahiplerine yatacak.

Aile destek paketi zamlı ödemeler açıklandı! 3 ödeme birden PTT ve IBAN’dan yatacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ödenen Aile Destek paketi yardımı için tarihler belli oldu. Bakanlık resmi internet sitesi üzerinden açıklama yaparak aile yardımı kasım ayı ödeme tarihlerini duyurdu. 15 Kasım'da başlayan ödemeler 30 Kasım tarihine kadar sürecek ve il il hesaplara aktarılacak. Aile Destek paketi zamlı olarak hesaplara yatacak. Çünkü aile yardımı kapsamına bir ödeme daha alındı. Peki kasım ayı Aile Destek paketi yardımı ne kadar oldu? Zamlı Aile Destek paketi kaç TL?

Kasım ayında ödenen önemli sosyal yardımlardan biri de Aile Destek paketi yardımı oldu. PTT ve IBAN numaraları aracılığıyla hesaplara aktarılan aile yardımı ödemelerine ilişkin Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından önemli açıklama geldi. Al aile Bakanlığı, 15 Kasım'da başlayan ödemeleri 30 Kasım tarihine kadar hesaplara yatacağını bildirdi. Aile Destek programı kapsamında bir ödeme daha yapılacak. Kasım ayında milyonlarca vatandaşı ilgilendiren ödemeye ilişkin detaylar ortaya çıktı. Kasım ayı zamlı Aile Destek paketi kaç TL oldu? Kasım ayı aile yardımı ödemeleri son dakika gelişmeleri haberimizde…

AİLE YARDIMI 3 ÖDEME YATACAK

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelere yönelik sağlanan Aile Destek paketi ödemesi kasım ayı için hesaplara geçmeye başladı. 15 Kasım’dan itibaren Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından PTT ve Ziraat Bankası aracılığıyla ödenen aile yardımı 3 ödeme şeklinde hesaplara yatıyor. 850 ila 1250 TL arası aile yardımına ek 350 ile 650 TL arası çocuk destek bileşeni ödemeleri zaten düzenli olarak yapılıyordu.

zamli-aile-yardimi-odeme-tarihleri-1.jpg

Artık Aile Destek paketi kapsamında hak sahiplerine fatura yardımı da veriliyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından alınan karar doğrultusunda elektrik tüketim desteği Aile Destek paketi kapsamına alındı. Elektrik faturası yardımı hane içinde yaşayan Kişi sayısına ve elektrik tüketimi miktarına göre 105 TL ile 225 TL arasında değişiyor. Kasım ayı aile yardımı zamlı olarak bu şekilde hesaplara yatacak.

KASIM AYI AİLE YARDIMI NE ZAMAN ÖDENECEK?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre kasım ayı Aile Destek paketi ödemeleri başladı. 15 Kasım itibariyle başlayan ödemeler PTT ve Ziraat Bankası aracılığıyla yapılıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ödemeleri il il yayınladığı liste doğrultusunda hesaplara aktarıyor. TC kimlik numarası ve şifre ile e-devlet girişi yaparak hangi ilde hangi gün ödeme yapılacağını sorgulama imkanına sahipsiniz. Hak sahipleri aynı zamanda aile Bakanlığı'nın resmi internet sitesinden de kendi illerinde ödeme tarihlerini öğrenebilir.