Araç alacaklara bankadan 200 bin lira… Bu oranlar sadece 4 gün geçerli! Kaçıran çok üzülecek

Vakıfbank, ikinci el araç satın almak isteyenlere yönelik cazip bir taşıt kredisi kampanyası başlattı. Finansal yükü hafifletmek amacıyla Vakıfbank, 200 bin TL'ye kadar bir kredi desteği sunarken, taksit detaylarını da açıkladı.

Araç alacaklara bankadan 200 bin lira… Bu oranlar sadece 4 gün geçerli! Kaçıran çok üzülecek

Türkiye şu anda kredi piyasasında zorlu bir dönemden geçiyor, zira yükselen kredi faiz oranları insanların harcamalarını önemli ölçüde etkiledi. Bu yüzden araç sahibi olmak isteyen bireyler, bankalardan taşıt kredisi almak için başvurduklarında genellikle kendilerini fahiş maliyetlerle karşı karşıya bulmaktadır.

Ancak, taşıt kredisi kullanarak ikinci el araç satın almak için fırsat kollayanlar için bir umut ışığı doğdu. Vakıfbank, potansiyel alıcılar için heyecan verici yeni bir kampanya sundu. Müşteriler, bu saygın kamu bankasından taşıt kredisi talep ederek uygun piyasa koşullarından potansiyel olarak faydalanabilirler. İşte Vakıfbank'ın müşterilerine ikinci el taşıt kredisinde uyguladığı faiz oranları.

VAKIFBANK ARAÇ ALACAKALARI SEVİNDİRDİ

ev-alacaklar-dikkat-devletten-uygun-faizli-konut-kredisi-41500-20032023094227.png

Vakıfbank, ikinci el taşıt kredisi kampanyası ile müşterilerine finansman desteği sunuyor. Bu desteklerin belli kuralları ve sınırlamaları bulunuyor. Taşıt kredilerinde azami vade 48 ay olmakla birlikte fiyat sınırlaması da bulunmaktadır. Eğer 48 ay vadeli taşıt kredisi kullanmayı tercih ederseniz, satın almayı düşündüğünüz ikinci el aracın sigorta değerinin 400.000 TL'yi geçmemesi gerekiyor. Ancak 400.000 TL'yi aşması durumunda 800.000 TL'ye kadar 36 ay vadeli taşıt kredisi kullanabilirsiniz. Benzer şekilde kasko değeri 800.000 TL ile 1,2 milyon TL arasında olan ikinci el araçlar için de en fazla 24 ay vadeli taşıt kredisi kullanılabiliyor.

200.000 TL İÇİN ÖDEME TABLOSU

Vakıfbank aracılığıyla ikinci el araç finansmanını tercih eden müşteriler için kredi maliyetleri aylık yüzde 3,20 faiz oranı üzerinden hesaplanıyor. Örneğin 48 ay vadeli 200.000 TL kredi kullanılması durumunda aylık ödenecek taksit tutarı 9.689 TL'dir. Dolayısıyla bu kredinin toplam maliyeti 466.112 TL'ye ulaşıyor.

Önemli kamu bankalarından olan Vakıfbank müşterilerine şeffaf bilgi verme noktasında çok titiz davranıyor. Bu nedenle, kredi maliyetlerinin aylık yüzde 3,20 sabit faiz oranı üzerinden doğru bir şekilde hesaplanmasını sağlıyor.