Asgari Ücret ne kadar olacak? Yeni Asgari Ücret kaç para olacak

Asgari ücret ne kadar olacak? Yeni Asgari Ücret kaç para olacak? Asgari Ücret için devletin masasındaki ücret belli oldu.

Asgari Ücret ne kadar olacak? Yeni Asgari Ücret kaç para olacak

Son dönemlerde asgari ücretle ilgili heyecan verici gelişmeler yaşanıyor ve bu, milyonlarca çalışanı yakından ilgilendiriyor. Özellikle hükümetin ve bakanlığın açıklamaları büyük ilgi çekiyor. İşte asgari ücretle ilgili güncel durum ve geleceğe dair beklentiler.

Asgari Ücrette Büyük Artış: 17 Bin TL Mümkün mü?

Asgari ücretteki son artışla birlikte, mevcut miktar 8,506 TL'den 11,402 TL'ye çıktı. Ancak bu artışlarla yetinmeyen hükümet, yeni bir yılın başlangıcında daha fazla artış yapmayı planlıyor. Bu nedenle, çalışanlar arasında asgari ücrete yapılacak yeni zam büyük bir merak konusu.

Memur ve Memur Emeklileri ile Yapılan Sözleşme

Asgari ücret konusundaki son gelişmeler, hükümet ile memur ve memur emeklileri arasındaki toplu sözleşme görüşmelerinin sonuçlanmasıyla başladı. Görüşmeler sonucunda, asgari ücret için yeni bir artış beklentisi oluştu. Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun, katıldığı bir televizyon programında yaptığı açıklamalarda, asgari ücrette yüzde 50'lik bir artışın mümkün olduğunu dile getirdi ve asgari ücretin 17,000 TL'ye çıkabileceğini belirtti. Erdursun ayrıca, "2024 yılından itibaren asgari ücrete yeni zam yapılmayacak, bu nedenle yüzde 50'lik bir artış oldukça makul bir beklenti" dedi.