Asgari ücret zammı son dakika! Bakan Işıkhan açıkladı: Okkalı zam gelecek, ikinci zamma gerek olmayacak

Asgari ücret zammı son dakika haberi… Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan milyonlarca asgari ücretliye müjde verdi. Asgari ücret zammında 2. zammına gerek kalmayacak.

Asgari ücret zammı son dakika! Bakan Işıkhan açıkladı: Okkalı zam gelecek, ikinci zamma gerek olmayacak

8 milyona yakın asgari ücretle çalışana son dakika müjdesi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işık Handan geldi. Bakan Işık Han yaptığı açıklamada Ocak 2024 asgari ücret zammının Okkalı olacağını duyurdu. 2024'te geçerli olacak asgari ücret zammı ile ilgili konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, ikinci bir zamma gerek kalmayacağını söyledi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan kabine toplantısı sonrası milyonların merakla beklediği asgari ücret zammı ile ilgili açıklamalarda bulundu. 2024'te geçerli olacak asgari ücrete yüksek zam sinyali veren bakan Vedat Işıkhan, ikinci bir zamma gerek kalmayacağını dile getirdi. Geçtiğimiz Temmuz ayında asgari ücretle çalışanı enflasyona ezdirmemek ilkesi ile yeni bir zam yaptıklarını hatırlatan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, asgari ücrete Tek seferlik zam yapılacak şekilde çalışmaların devam ettiğini dile getirdi.

ASGARİ ÜCRETTE 2. ZAMMA GEREK KALMAYACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan kabine toplantısı sonrası kameralar karşısına geçen Çalışma Bakanı Vedat Işıkhan, daha önce asgari ücrete yılda bir kez zam yapıldığını dile getirdi. Bu yılda 2 zamma gerek kalmayacak şekilde çalışma yaptıklarını belirten bakan Vedat Işıkhan şöyle konuştu:

“Asgari ücret görüşmeleri Aralık ayı içerisinde başlayacak. 31 Aralık itibari ile de kararın Resmi Gazete'de yayımlanması gerekiyor. Dolayısıyla geçtiğimiz temmuz ayında yaptığımız gibi olacak. Asgari ücret zaten hep yılda bir kereydi biliyorsunuz. Yine tek zam olacak şekilde çalışıyoruz. Geçen temmuz ekstraydı.”

ASGARİ ÜCRETE TEK ZAM SİNYALİ

Bakan Vedat Işıkhan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın öngörüsüyle asgari ücrete ara zam yapıldığını belirterek 2024 yılı için tek zam sinyali verdi. Ancak yaşanacak gelişmeler doğrultusunda ihtiyaç hatırı olması durumunda yeniden bir araya gelebileceğini de söyleyen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, “Gelecek yıl inşallah enflasyonda gerileme olacak. Temmuzda ikinci bir toplantı yapmayacağız, ikinci zamma gerek olmayacak diye düşünüyoruz. Tüm parametreler iyi gidiyor çünkü.” Dedi.