Ayçiçek yağında görülmemiş fiyat: Duyan Carrefour’a koşuyor! Herkes 3’er 5’er tane alıyor

Carrefour, kısa bir süre önce indirimli fiyatlarla ayçiçek yağı almak için çok önemli bir fırsat duyurdu. Carrefour'da bulunan Yudum Ayçiçek yağının fiyatı şu anda 79,90 TL. İşte detaylar.

Ayçiçek yağında görülmemiş fiyat: Duyan Carrefour’a koşuyor! Herkes 3’er 5’er tane alıyor

Rusya ve Ukrayna arasında uzun süredir devam eden gerginlik ne yazık ki iki ülke arasında savaş ilan edilmesine kadar tırmandı. Bu küresel çatışma tüm dünyada şok dalgaları yarattı ve Türkiye de bu savaştan özellikle ekonomik olarak ağır bir darbe aldı. Savaşın ilk patlak verdiği dönemde Türkiye, petrol yüklü tankerlerinin limanlarda mahsur kalması nedeniyle önemli bir sorunla karşı karşıya kaldı. Potansiyel petrol kıtlığı haberleri hızla yayılmış, bu da piyasa satışlarının artmasına ve ardından ayçiçek yağı fiyatlarının yükselmesine yol açmıştır.

Bu durum sadece Türkiye ekonomisini etkilemekle kalmadı, aynı zamanda tüketiciler arasında yağ tedariklerini güvence altına almak için bir aciliyet duygusu yarattı. Bu yüzden, Carrefour'un Yudum Ayçiçek yağındaki indirimli teklifi daha da cazip hale geldi ve müşterilere bu temel ürünü stoklama fırsatı sağladı. Bu koşullar ışığında, Carrefour'un indirimli ayçiçek yağı sunma girişimi, bireylerin yağ ihtiyaçlarını karşılamaları için zamanında ve değerli bir fırsat sunuyor. İşte detaylar.

FİYATLAR DÜŞMEYE BAŞLADI

screenshot.png

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın devreye girmesinin ardından Putin'in gemilerin yola çıkmasına izin vermesi petrol fiyatlarında düşüşe neden oldu. Savaşın etkilerinin azalması ve uluslararası piyasalarda ham petrol fiyatlarının düşmesiyle birlikte iç piyasada da ayçiçek yağı fiyatları düşmeye başladı.

CARREFOUR’DA AYÇİÇEK YAĞI NE KADAR?

Carrefour geçtiğimiz günlerde ayçiçek yağı fiyatlarında önemli bir indirim yaptığını duyurarak bu fırsatı sunan öncü marketlerden biri oldu. Çılgın indirim günlerinin bir parçası olarak Carrefour, Yudum Ayçiçek yağında 20 TL'lik büyük bir indirim yaptı. Böylece uzun bir aradan sonra ilk kez Carrefour marketlerinde 2 LT pet şişe Yudum ayçiçek yağının fiyatı 79,90 TL'ye düştü.

Ancak hepsi bu kadar değil. İndirimler diğer markaları da kapsadı. Örneğin Kırlangıç ayçiçek yağının 2 LT'lik şişesinin fiyatı 96,50 TL'den 69,95 TL'ye düştü. Bu arada, 4 LT'lik Komili Ayçiçek yağı başlangıçta 139,90 TL olarak fiyatlandırılmıştı. Ancak Carrefour, kendi markası olan 4 LT ayçiçek yağı için 108,75 TL'lik indirimli satış fiyatıyla devreye girdi.