Banka bunu da yaptı! Tam 500 bin liralık araç kredisi bombası: 48 ay vadeyle ödeme imkanı

Vakıfbank, taşıt kredilerinde en rekabetçi faiz oranlarını sunarak, araç satın almak için finansal destek arayan bireylere umut oldu. Vakıfbank, piyasa koşullarına uygun olarak 500.000 TL tutarındaki taşıt kredisi için maliyet tablosunu yayınladı.

Banka bunu da yaptı! Tam 500 bin liralık araç kredisi bombası: 48 ay vadeyle ödeme imkanı

Otomobil fiyatları hız kesmeden artmaya devam ederken, taşıt kredileri yeni bir araç sahibi olmak isteyenler için vazgeçilmez bir kaynak haline geldi. Muhtemel alıcılar şimdi en uygun fırsatları bulmak için çeşitli taşıt kredisi kampanyalarını özenle araştırıyor.

Ancak yüksek faiz oranlarıyla çalkalanan kredi piyasası, taşıt kredisi almayı düşünenlerin temkinli bir yaklaşım sergilemesini gerektiriyor. Neyse ki Vakıfbank, mevcut piyasa koşullarını göz önünde bulundurarak en uygun maliyetli kredi seçeneklerini sunan az sayıdaki bankadan biri olarak öne çıkıyor. İşte bankanın güncel oranları.

VAKIFBANK TAŞIT KREDİSİNİN DETAYLARI

araba-almak-isteyenlere-gunun-firsati-sunuldu-48-ay-vade-imakni-var-400-bin-lira-kredi-destegi-veriliyor-mord.jpg

Taşıt kredisi almak söz konusu olduğunda uyulması gereken bazı kurallar vardır. Bu kurallar, bankaların kredi kampanyalarını şekillendirmeleri için bir çerçeve görevi görüyor. Bu düzenlemelere göre bankalar en fazla 48 ay vade ile taşıt kredisi kullandırabiliyor. Bu süre BDDK tarafından belirleniyor ve bankaların bu süreyi aşmasına izin verilmiyor.

Vakıfbank'ın taşıt kredisi kampanyasında müşterilerden istisnai durumlar dışında kefil ya da ek teminat istenmiyor. Bunun yerine banka krediyi farklı bir şekilde teminat altına alıyor. Banka, müşteri ile bir sözleşme imzalayarak satın alınacak otomobil üzerinde rehin tesis ediyor. Vakıfbank müşterileri geçtiğimiz günlerde taşıt kredilerine uygulanan faiz oranında bir değişiklikle karşılaştı. Halihazırda Vakıfbank'tan taşıt kredisi kullanan müşterilere aylık yüzde 3,26 oranında faiz uygulanıyor. Bu oranın diğer bankalarda yüzde 5'i aştığını belirtmek gerekir.

500.000 TL TAŞIT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

Vakıfbank, 48 ay vadeli 500.000 TL taşıt kredisi kullanmak isteyen müşterileri için güncellenmiş maliyet tablosunu yayınladı. Web sitesindeki bilgiye göre, bu krediyi tercih eden müşterilerin bankaya aylık 24.536TL kredi taksiti ödemesi gerekecek.

Kredinin toplam maliyeti değerlendirilirken, kredi vadesi boyunca ödenecek toplam tutarı dikkate alınır. Bu durumda, kredinin toplam maliyetinin 1.177.738 TL olacak.