Cumhurbaşkanı imzaladı! Milyonlarca emekliye YENİ İKRAMİYE yılbaşında geliyor

Milyonlarca emekliye büyük müjde var. Cumhurbaşkanı imzaladı, emekliye yeni ikramiye geliyor.

Cumhurbaşkanı imzaladı! Milyonlarca emekliye YENİ İKRAMİYE yılbaşında geliyor

15.5 milyon emekliye büyük müjde Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gelecek. Geçtiğimiz günlerde 5.000 TL'lik ikramiye ödemesini alan milyonlarca emekli vatandaş için yeni ikramiye konuşulmaya başlandı. Yılbaşına doğru geri sayım devam ederken emekli maaş zammına ek verilecek olan ikramiye ödemeleri yavaş yavaş gündeme geliyor. Yaklaşan yerel seçimleri de göz önünde bulunduran AK Parti hükümeti emekliye büyük bir jest yapmaya hazırlanıyor. Peki emekliye yılbaşı ikramiyesi verilecek mi? Emekliye ne kadar ikramiye verilecek?

Emekliye Cumhurbaşkanı müjdesi geçtiğimiz ay gelmişti. 9 Ekim tarihinde yapılan kabine toplantısının hemen ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kameralar karşısına geçmiş 15 milyon emekli vatandaş için Cumhuriyet ikramiyesi duyurusu yapmıştı. Cumhuriyetin 100. Yılına özel olarak Çalışmayan emeklilere, dul ve yetim aylığı alanlara ve aynı zamanda şehit yakınları ile gazilere 5.000 TL'lik ikramiye desteği sağlandı. Cumhuriyet ikramiyesi ödemeleri Henüz yeni tamamlandı. Ancak hemen ardından yılbaşı ikramiyesi iddiaları gündeme gelmeye başladı. Peki emekliye yeni yılı ikramiyesi verilecek mi? Emekliye yılbaşı ikramiyesi ne zaman verilecek? Son dakika emekli yılbaşı ikramiyesi gelişmeleri haberimizde…

emekli-yilbasi-ikramiyesi-1.jpg

EMEKLİYE YENİ İKRAMİYE MÜJDESİ GELİYOR

15 milyon emekli vatandaş Temmuz ayında yüzde 25'lik maaş zammı nedeniyle ciddi bir hayal kırıklığı yaşadı. Asgari ücret zammı ve memur maaş zammı yanında emekli maaş zammı son derece düşük kalırken uzun süreden beri ciddi tepkiler vardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan Geçtiğimiz günlerde emeklinin gönlünü alabilmek amacıyla 5000 TL'lik Cumhuriyet ikramiyesi duyurusunu yaptı. 15 Kasım itibariyle de emekliye Cumhuriyet ikramiyesi ödemeleri tamamlandı. Şimdi ise gündemde emekliler için yeni bir ikramiye müjdesi var.

Emekli 2024 Ocak zammı için geri sayım devam ederken yılbaşında emekliye yeni sürprizler yapılacak gibi görünüyor. İddiaya göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kurmaylarına talimat verdi emekliye yılbaşı ikramiyesi için çalışmalar başladı. Özellikle iki bakanlık bu konuda yoğun bir çalışma yapıyor ve bütçe şartları sonuna kadar zorlanıyor. Gerekli ortamın oluşması halinde ise emekliye yılbaşı ikramiyesi ödemesi verilecek.

emekli-yilbasi-ikramiyesi-2.jpg

EMEKLİYE YENİ YIL İKRAMİYESİ VERİLECEK Mİ?

Emekliye yılbaşı ikramiyesi ne kadar olacak, emekliye yeni ikramiye verilecek mi gibi soruların yanıtı son günlerde yoğun bir şekilde araştırılıyor. Son dakika haberine göre kulislerde 5000 TL'lik yılbaşı ikramiyesi konuşulmaya başlandı. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in onay vermesi durumunda Yeni yılda da emeklilerin yüzü gülecek. Yakın zamanda yapılacak olan çalışmaların tamamlanması ve Aralık ayının ortalarında da emekliye yılbaşı ikramiyesi konusunda yeni bir açıklama yapılması bekleniyor.