Cumhurbaşkanı müjdeledi, gençlere gün doğdu! 150 bin TL faizsiz kredi için başvuru şartları nelerdir?

Cumhurbaşkanı önderliğinde gerçekleştirilen son kabine toplantısının ardından gençler için fırsat olarak duyurulan evlilik paketine dair yeni gelişmeler yaşandı.

Cumhurbaşkanı müjdeledi, gençlere gün doğdu! 150 bin TL faizsiz kredi için başvuru şartları nelerdir?

Evlenecek ve kendine yeni bir yuva kuracak olan gençlerin faydalanabilecekleri evlilik kredisi paketi ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçim vaadi olarak paylaştığı bu özel kredi paketi faizlerin başına alıp gittiği dönemde gençlere ilaç gibi gelecek. Düğün masrafları evlendikten sonra oluşan mobilya ve ev gereçlerine dair tüm masraflar faizsiz evlilik kredisi ile desteklenebilecek. Üstelik kredi başvurusunda bulunup onay çıkan tüm gençler 2 yılı erteleme fırsatından faydalanabilecek.

EVLİLİK KREDİSİ NEDİR?

cumhurbaskani-evlenecek-genclere-150-bin-tl-faizsiz-kredi-dagitiyor-faizsiz-kredi-basvuru-tarihi-belli-oldu-2.jpg

Kendi yuvasını kurmak isteyen ve ayakları üzerinde durabilmek için ilk adımı atacak gençlere sunulacak bu kredi desteği ile ilgili Erdoğan “Aile kurumunun güçlendirilmesini sağlayacağız. Önce aile ve gençlik bankasının kurulması gerekiyor. Evlenecek gençlerin ekonomik açıdan desteklenebilmesi için projemizi başlattık. Aile ve gençlik bankası'na dair kanun teklifini meclisimizin takdirine sunacağız” ifadesini kullanmıştı.

GENÇLER İÇİN FAİZSİZ KREDİ MÜJDESİ!

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından müjde olarak paylaşılan ve gençlere sunulacak olan bu destek ödemesi son kabine toplantısında sınırlandırılarak paylaşıldı. Cumhurbaşkanının ifadelerine göre pilot uygulama olarak şu an için yalnızca deprem bölgesinde uygulanmaya başlanacak olan bu özel kredi zamanla 81 ilde geçerli olacak.

EVLİLİK KREDİSİ KİMLERE VERİLECEK?

Aile ve Gençlik Bankası kurulduktan sonra evlenecek çiftlere sunulacak olan bu desteğe dair herhangi bir yaş şartı bulunuyor mu? konuyla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. Fakat Cumhurbaşkanı sözlerini şu şekilde tamamladı: “Genç depremzedelerimizin yuva kurmalarına yardımcı olacak bu önemli projemizin hayırlı olmasını diliyorum.”

EVLİLİK KREDİSİ GERİ ÖDEME TABLOSU

Evlilik kredisi paketi ödeme bilgilerine dair detaylar aşağıdaki tablodan görüntülenebilir:

-Kredi tutarı: 150.000 TL

-Kredi faiz oranı: %0

-Kredi vade süresi: 48 ay

-Kredi aylık taksit tutarı: 3.125 TL