Ekmeğe okkalı zam kapıda: 2.5 TL fazla ödenecek! 210 gram ekmek kaç TL oldu?

Ekmek üretiminde maliyetler arttıkça fiyatlar da aynı oranda artış yaşıyor. Haziran ayı itibariyle uygulanan yeni zamlı fiyatlar yeterli görülmedi. O ilde ekmeğe yeniden bir zam yapıldı. 2,5'lik artış sonrası 210 gram ekmek kaç TL oldu?

Ekmeğe okkalı zam kapıda: 2.5 TL fazla ödenecek! 210 gram ekmek kaç TL oldu?

Sektör sektör yayılan zam dalgası her evin ihtiyacı demirbaş gıda ürünü ekmeği de vurdu. Akaryakıt fiyatlarında başlayan artış ekmek fırınlarına ve fırınlardan bakkallara yönlendirilen ekmeğin maliyetini de arttırdı. Un fiyatlarında uygulanan yeni zamlı fiyatlar doğrudan ekmeğin fiyatını arttırdı.

210 GRAM EMEKLİ KAÇ TL OLDU?

Kars'ta bu sabah saatlerinde vatandaş fırın ya da markete gittiğinde zamlı fiyatlarla karşılaştı. Ay sonunu zor getiren, aldığı emekli maaşı ayın ortasında hızla eriyen vatandaşın karşılaştığı bu manzara büyük şaşkınlığa uğrattı. Bölge halkı fırından 210 gram ekmek almak istediğinde 2,5'lik artışla karşılaştı. Temel gıda ürünü ekmeğin fiyatı Kars'ta 7,5 TL oldu. Uygulanan ekmek zammı diğer illerde de geçerli olacak mı?

KARAR ESNAFA VE HALKA DUYURULDU!

izmirde-ekmege-yuzde-25-zam-yapildi-210-gram-ekmegin-fiyati-5-tl-oldu-izmirde-ekmek-kac-para-2022-bir-ekmek-kac-tl-izmir-izmirde-ekmege-zam-mi-geldi-5why.jpg

Türk mutfağında sofraların vazgeçilmezi ekmek artan maliyetler ve enflasyonun etkisiyle yeniden zamlandı. Karslı vatandaşların bütçesini zorlayacak bu karar Kars fırıncılar ve lokantacılar esnaf odası başkanlığı tarafından bugün duyuruldu. Esnaf ve sanatkarlar odaları birliği başkanlığı tarafından onaylanan karar doğrultusunda fırında satışı yapılan 210 gram ekmeğin fiyatı artık 7,5 TL oldu.

ZAMLI EKMEK LİSTESİ!

Ekmek zammı diğer illerde henüz etkisini göstermedi. Kars'ta 7 aydan sonra gelen bu zam kararı Şubat ayında 4 TL'den 5 TL'ye çıkarılan ekmeğin fiyatını ikinci zam ile 7,5 TL'ye yükseltmiş oldu. Karsta satışı yapılan 210 gram ekmek 7,5 TL, tırnaklı uzun pide 7,5 TL, çavdar ekmeği 9 TL, kepekli ekmek 9 TL, çiftli tandır ekmeği 15 TL, Trabzon Vakfıkebir ekmeği 35 TL, sade Ramazan pidesi 12,5 TL oldu.