Emekli Ocak 2024 zam tablosu sızdı! SSK ve Bağ-Kur emeklisine çifte sevinç geliyor

SSK ve bağ-kur emeklisi Ocak 2024 puan tablosu hızlı. Yıl başında SSK ve bağ-kur emeklisine çifte sevinç geliyor.

Emekli Ocak 2024 zam tablosu sızdı! SSK ve Bağ-Kur emeklisine çifte sevinç geliyor

Emekli olacak 2024 maaş zammı tablosu merakla takip ediliyor. Milyonlarca emekli vatandaş maaşlarına gelecek zam oranlarını yakından takip ederken yavaş yavaş rakamlar ve oranlar ortaya çıkmaya başladı. Sosyal Güvenlik uzmanlarına göre emekliye ocakta çifte sürpriz var. Hem seyyanen zam hem de enflasyon zammı bekleniyor. Milyonlarca emekli bu haberle sevinçten havalara uçacak. Peki ocakta en düşük emekli maaşı ne kadar olacak? SSK ve bağ-kur emeklisi Ocak 2024 zammı ne kadar olacak?

Emekliye Ocak zammı gündemden düşmüyor. Temmuz ayında emekli maaşlarına yapılan zam yetersiz kalmış milyonlarca emekli vatandaş geçim sıkıntısı çekmeye başlamıştı. O nedenle bir süredir Ocak 2024 zammının yüksek olacağı konuşuluyordu. SSK ve bağ-kur emeklisi için zam oranları yavaş yavaş netleşmeye başladı. Milyonlarca emeklinin uzun süreden beri beklediği zam tablosunu SGK uzmanları açıkladı. Uzmanlara göre Ocak 2024'te emeklileri çıktı sevinç bekliyor. Emekli maaşlarına hem seyyanen zam hem de enflasyon zammı geleceği tahmin ediliyor. Peki Ocak 2024 emekli maaş zammı ne kadar olacak? Ocakta emekli maaşları ne kadar artacak?

emekli-ocak-2024-zammi-1.jpg

2024 OCAK EMEKLİ MAAŞ ZAMMI HESAPLAMASI

Milyonlarca emekli vatandaş için Ocak 2024'te maaş zammı hesapları yapılmaya devam ediyor. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'nın yıl sonu enflasyon tahmini yüzde 67,52 olmuştu. Al Buna göre emekli maaşlarına yapılacak en düşük zam oranı yüzde 39'u buluyor. Aynı zamanda refah payını da eklenmesi ile birlikte emekliye yüzde 45-50 aralığında bir artış bekleniyor. SSK bağ-kur memur emeklisi EYT emeklisi milyonlarca vatandaşın bu açıklama ile birlikte yılbaşı için zam umutları arttı.

emekli-ocak-2024-zammi-2.jpg

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞINA SEYYANEN ZAM GELECEK

Milyonlarca vatandaş en düşük emekli maaşı zammı içinde araştırma yapıyor. 2024 Ocak en düşük emekli maaşı ile ilgili de yeni tahminler geldi. Al uzmanlara göre Temmuz ayında hiç zam almayan ve 7500 TL olarak kalan en düşük emekli maaşı Ocak 2024'te artacak. En düşük emekli maaşının Ocak ayında en az yarı yarıya artması beklenirken 11.500 TL ile 12.500 TL arasında değişeceği tahmin ediliyor. En düşük emekli maaşı bu defa seyyanen zam ile artacak. Temmuz ayında kök maaş üzerinden yapılan oransal zam emeklileri mağdur etmişti. Bu defa hükümet en düşük emekli maaşını seyyanen zam ile arttırmayı ve milyonlarca emeklinin gönlünü almayı planlıyor.

emekli-ocak-2024-zammi-3.jpg

EMEKLİ MAAŞ ZAMMI OCAK 2024 NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

SSK bağ-kur memur emeklisi ve EYT emeklisi 17 milyona yakın vatandaş Ocak 2024 emekli maaş zammı ne zaman belli olacak sorusuna yanıt bulmaya çalışıyor. 2024 yılı emekli maaşları 4 Ocak 2024 tarihinde açıklanacak olan TÜİK verileri doğrultusunda belli olacak. Yani emekliler yeni maaşlarını 2024 Ocak ayında öğrenecek.