Emeklilere 1 maaş ekstra ikramiye erken bayram hediyesi oldu

Emekliye bayram ettirecek yeni haber geldi. SSK ve Bağ-kur emeklisine ekstra bir maaş ikramiye verilecek

Emeklilere 1 maaş ekstra ikramiye erken bayram hediyesi oldu

SSK ve Bağ-kur emeklisi sevinçten havalara uçacak. Bankaların sağladığı promosyonlara ek emekliye bir maaş ikramiye müjdesi verildi. Milyonlarca emekli başvuru yapmak koşuluyla bir maaş ikramiye ödemesinden yararlanabilecek. Özellikle ATM’den maaş alan emekliler bu fırsatı sakın kaçırmasın. 15 milyon emekli için son dakika haberinin detayları…

Türkiye’de yaşayan milyonlarca emekli vatandaş Ocak 2024 emekli zammı için geri sayım durumuna geçti. Emekliler yapılacak olan maaş zamlarını yakından takip ederken elbette ek ödemeleri de merakla bekliyor. Bir çok banka emekli maaşı alan vatandaşlara promosyon fırsatı ve desteği sağlıyor. Promosyon desteği veren bankalar ekstra ödemelerle emeklinin cebini adeta dolduruyor. Milyonlarca emekli vatandaşa yeni bir müjde daha geldi. Emekli maaşı alanlara yıl bitmeden bir maaşı ekstra ikramiye ödemesi verilecek. Üstelik ikramiye ödemesi maaşa göre yapılacak. Yani 7500 TL maaş alan 7500 TL ikramiyeyi cebine koyacak. Emekliye bir maaş ikramiye müjdesi ile ilgili detaylar haberimizde…

EMEKLİ MAAŞI ALANLARA YIL BİTMEDEN BÜYÜK TEKLİF

15 milyon emekli vatandaş Ocak ayında yapılacak maaş zammını bekliyor. Milyonlarca emekli için yüzde 50’ye yakın bir zam oranı planlanırken bir yandan da bankalar bu hesaplamalar üzerinden emekliye cazip teklifler sunmuyor. 2018 yılından bu yana bankalar tarafından emeklilere promosyon desteği veriliyor. SGK ile anlaşma yapan bankalar, Emekli maaşını taşıyarak üç yıllığına kendisinden almayı taahhüt eden emeklilere kendi politikaları doğrultusunda emekli promosyonu ödüyordu.

Emekli maaşlarına son iki yılda yüksek zamlar yapılması ile birlikte bankaların ödediği promosyon miktarları da önemli ölçüde arttı. Yeni yıla doğru adım adım ilerlerken yeni cazip emekli promosyonu teklifleri de gelmeye başladı. Çünkü yılbaşında yapılacak olan emekli zammı oranları bankalarında iştahını kabarttı.

emekliye-1-maas-ikramiye-1.jpg

EMEKLİYE 1 MAAŞ İKRAMİYE MÜJDESİ

Emekli Ocak 2024 zammı ile ilgili yeni tahminler gelmeye devam ediyor. Uzmanlara göre emeklilere yılbaşında en az yüzde 50 oranında bir artış yapılacak. Bu artışla birlikte emekli maaşları rekor seviyeye çıkarken bankalarda emeklileri maaş müşterisi yapabilmek adına yeni tekliflerini hazırlamaya başladı.

2024 Ocak ayı itibari ile bankalar emeklilere daha yüksek ve cazip promosyon teklifleri sunmaya başlıyor. Gelen Son dakika haberine göre bankaların yeni planı emekli maaşı alanlara maaşa göre ikramiye vermek. Yani örneğin 7500 TL alan bir emekliye 7500 TL ikramiye ödemesi yapılması, 10.000 TL emekli maaş alan bir emekliye 10.000 TL ikramiye ödemesi yapılması gündemde. 2024 Ocak zammı göz önünde bulundurulduğunda emekliler için bu ikramiye teklifi son derece cazip olacak gibi görünüyor.

emekliye-1-maas-ikramiye-2.jpg

ÖZEL BANKALAR VE KAMU BANKALARI HEMFİKİR

2024 yılı itibari ile emekli promosyon ücretlerinin daha da yüksek tutulması konusunda özel bankalar ve kamu bankaları hemfikir olmaya başladı. Hem kamu bankalarından hem de özel bankalardan bir maaş ikramiye teklifleri yakın zamanda gelmeye başlayacak. Böylece emekliler yeni yıl maaşları ile birlikte yeni bir avantaj daha elde etmiş olacak.