Emekliye yeni ikramiye geliyor! Yılbaşı ikramiyesi için düğmeye basıldı

SSK, Bağ-Kur, memur emeklisi EYT emeklisine yılbaşı ikramiyesi sürprizi geliyor. Hükümet düğmeye bastı, miktar konuşuluyor.

Emekliye yeni ikramiye geliyor! Yılbaşı ikramiyesi için düğmeye basıldı

Emeklilere Cumhuriyet ikramiyesi ödemeleri dün başladı. 15 Kasım’a kadar çalışmayan emeklinin IBAN numarasına 5000 TL’lik ikramiye ödemesi yatacak. Milyonlarca emekli ikramiye sevinci yaşarken yeni bir iddia da gündeme geldi. Emeklilere bir ikramiye sürprizi daha var. Ocak ayı zammı hesaplamalarını başladığı bugünlerde emeklilere yılbaşı ikramiyesi ödemesi de dillenmeye başladı. Peki emekliye yeni yıl ikramiyesi var mı? Ocak’ta emekliye ikramiye yatacak mı?

SSK, Bağ-Kur, memur emeklisi EYT emeklisine, Ekim ayında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın verdiği 5000 TL Cumhuriyet ikramiyesi müjdesiyle sevinmişti. Emeklilere verilecek 5000 TL ikramiye ödemesi nihayet hesaplara yatmaya başladı. Dün başlayan ödemeler 15 Kasım’a kadar emekli tahsis numarasına göre tamamlanacak. Emekliler bir yandan ikramiye sevincini yaşarken bir yandan da Ocak 2024 maaş zammı hesapları yapıyor. Zam oranlarının yanında emekliye bir ikramiye müjdesi daha gelebilir. 15 milyon emekli için yılbaşı ikramiyesi konuşulmaya başlandı. Peki emekliye yılbaşı ikramiyesi verilecek mi? Emekliye ne kadar yılbaşı ikramiyesi verilecek?

emekliye-yilbasi-ikramiyesi-1.jpg

EMEKLİYE YILBAŞI İKRAMİYESİ VERİLECEK Mİ?

Bu yıl Cumhuriyetin 100. Yılı nedeniyle emekliye 3. Bayram ikramiyesi olarak anılan Cumhuriyet ikramiyesi açıklanmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, çalışmayan emeklilere 5000 TL’lik Cumhuriyet ikramiyesi ödemesi yapılacağını duyurmuştu. Yaklaşık 10 milyon emekliye verilecek 5000 TL ikramiye ödemesi dün başladı. Ödemeler emekli tahsis numarası sonuna göre 15 Kasım’a kadar tamamlanmış olacak.

Bir yandan Cumhuriyet ikramiyesi ödemeleri devam ederken bir yandan da emekliye yeni ikramiye iddiaları gündemde. Sosyal medyada ve bazı basın organlarında yer alan iddialara göre hükümet emekliye yeni ikramiye vermek için kolları sıvadı. Yaklaşan yerel seçimler öncesinde emeklilere yılbaşı ikramiyesi de verileceği iddia ediliyor. Ancak şu anda bu konuda kesin ve net bir açıklama yok.

emekliye-yilbasi-ikramiyesi-2.jpg

EMEKLİYE YILBAŞI İKRAMİYESİ NE KADAR, KAÇ TL OLACAK?

SSK, BAĞ-KUR, memur emeklisi ve EYT emeklisi olanlar yılbaşı ikramiyesi iddiaları ile heyecanlandı. Henüz kesinleşmese de bu konuda iddialar yoğun. Peki emekliye yılbaşı ikramiyesi miktarı ne kadar olacak? İkramiye miktarına ilişkin de bazı rakamlar konuşuluyor. İddiaya göre yılbaşında emeklilere verilecek ikramiye Cumhuriyet ikramiyesi ile aynı miktarda olacak. Yani 5000 TL yılbaşı ikramiyesi ödenecek. Ancak henüz bu rakamlar iddia aşamasında. Yani hükümetten bu yönde bir açıklama yapılmadı. Aralık ayında yapılacak olan Kabine toplantılarında bu konunun da ele alınacağı düşünülüyor. Emekli Yılbaşı ikramiyesinin kabinede onaylanması halinde Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kamuoyuna duyurulması bekleniyor.