Evlenecek çiftlere müjde geldi! 150 bin TL faizsiz kredi desteği şartları belli oldu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından seçim vaadi olarak paylaşılan evlenecek çiftlere faizsiz kredi desteği sunan projenin detayları belli oldu.

Evlenecek çiftlere müjde geldi! 150 bin TL faizsiz kredi desteği şartları belli oldu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan külliyede gerçekleşen kabine toplantısının ardından faizsiz evlilik kredisi ile ilgili beklenen o açıklamayı sonunda gerçekleştirdi. Bu yıl Nisan ayında ilk kez gündeme getirilen yeni evlilikleri desteklemek adına başlatılan bu özel projenin detayları sonunda netleşti. Erdoğan yeni evlenecek çiftlere 2 yıl geri ödemesiz ve 48 ay vadeli faizsiz kredi desteğini belirli bir gruba özel olarak vereceğini açıkladı.

KABİNEDEN ÇIKAN İŞTE O HABER!

150.000 TL faizsiz evlilik kredisi yeni evlenecek çiftlere sunulacak. Bu kredi Aile ve Gençlik Bankası çalışmaları tamamlandıktan sonra hesaplara yatacak. Cumhurbaşkanının meclise sunulduktan sonra halka duyurulacağını ifade ettiği faizsiz kredi ile ilgili paylaştığı işte o yeni haber:

“Yeni evlenen çiftleri Aile ve Gençlik Bankasından karşılanmak üzere faizsiz kredi imkanı sunacağız. Bunu pilot proje olarak deprem bölgesinde uygulayacağız.”

FAİZSİZ KREDİ SADECE DEPREM BÖLGESİNE SUNULACAK!

ak-parti-secim-beyannamesinde-yeni-evlenecek-ciftlere-mujde-gelmisti-evlilik-kredisi-basvurusu-basladi-mi-faizsiz-150-bin-tl-evlilik-kredisi-ne-zaman-meclise-gelecek.webp

Faizsiz 150.000 TL evlilik kredisi şu an için yalnızca Kahramanmaraş depreminden etkilenen 11 ilde geçerli olacak. Zamanla 81 ilde yaygın olarak kullanılabilecek. 48 ay vadeli evlilik kredisi 4 yıl boyunca aylık taksitlerle ödenebilecek. Üstelik ilk 2 yıl ödeme talep edilmeyecek.

150 BİN TL EVLİLİK KREDİSİ GERİ ÖDEME TABLOSU

150.000 TL evlilik kredisi için başvurular meclise sunulacak kanun teklifi sonrası netleşecek. Konuyla ilgili herhangi bir yaş sınırı var mı veya gelir durumu ile ilgili bir şart aranıyor mu? sorusu Cumhurbaşkanı tarafından yapılacak ikinci bir açıklama ile cevabını bulacak. Evlenecek çiftlere sunulacak kredinin detayları aşağıdaki listeden incelenebilir:

-Kredi tutarı: 150.000 TL

-Kredi faiz oranı: %0

-Kredi aylık taksit tutarı: 3.125 TL

-Kredi vade süresi: 48 ay