Gençlere faizsiz kredinin yolu açıldı: 150 bin TL sıfır faizli kredi o şartları karşılayan kişilere verilecek!

Sosyal belediyecilik anlayışı ile kendi hayatını kurmakta zorluk çeken fakat hayata atılmak ve kendi ayakları üzerinde durmak isteyen gençlere 150 bin TL'ye kadar faizsiz kredi kampanyası başlıyor.

Gençlere faizsiz kredinin yolu açıldı: 150 bin TL sıfır faizli kredi o şartları karşılayan kişilere verilecek!

Devletin Bakanlık eliyle zor durumda olan vatandaşlara sunduğu destekler aylık veya toplu olarak verilmeye devam ediyor. Belirli bir gelirin altında olan ailelere yönelik ödenen geri ödemesiz destekler zaman zaman bankalarla yapılan anlaşmalarla faizsiz kredi desteklerine dönebiliyor.

Evlenmeye niyet eden fakat sahip olduğu dar geliri nedeniyle kendine yeni bir yaşantı kuramayan pek çok genci elinden tutup kaldıracak o özel teklif müjde olarak duyuruldu. Yeni evlilikleri teşvik edebilmek ve gençleri yuva sahibi yapabilmek amacıyla sunulan geri ödemesiz destek için şartlar netleşti.

EVLİLİK KREDİSİ NEDİR?

genclere-mujde-faizsiz-150-bin-1686749274-khrkan.webp

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından seçim vaadi olarak paylaşılan evlilik kredisi 2 yıl geri ödemesiz olarak talep edilebilecek. 150 bin TL kredi desteği 48 aylık vade ile geri ödeme planı doğrultusunda geri ödenebilecek.

Evlilik kredisi için başvuruda bulunmak isteyecek olan gençlerin belirli bir yaş şartını karşılaması gerekiyor mu? sorusu da gündemdeyken henüz net olmamakla beraber bazı verilere ulaşıldı.

EVLİLİK KREDİSİ BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Evlilik kredisine başvuruda bulunacak olan gençlerin başvuru sırasında 18 yaşından büyük olması gerekiyor. Evlenme tarihinin 14 Mayıs 2023 veya sonrası olması istenebilir. Evlenecek çiftlerin her ikisi de TC vatandaşı olmalıdır ve ilk evliliğini yapmış olmaları gerekir. Evlenecek çiftlerin geliri asgari ücretin altında olmalı ve kredi notu yüksek olmalıdır. Ayrıca her ikisinin de SGK kaydı bulunmalıdır.

EVLİLİK KREDİSİ BAŞVURU EVRAKLARI NELERDİR?

Evlilik kredisine başvuruda bulunacak olan gençlerin devletin anlaşmalı olduğu bankalara belirli evrakları teslim etmesi de talep edilebilecek. Bu belgeler:

-Nüfus cüzdanı fotokopisi

-Evlilik cüzdanı fotokopisi

-Gelir belgesi

-Kredi notu raporu

-Adres belgesi