Halkbank’tan 120 ay vadeli ev kredisi! 500 bin TL için yeni şart açıklandı! Ev sahibi olabilmek için…

Halkbank konut kredisi faiz oranlarında önemli bir indirim yaparak ev almak isteyenlere büyük bir fırsat sundu. Buna paralel olarak, 500.000 TL konut kredisi için yeni bir taksit tablosu da yayınladı.

Halkbank’tan 120 ay vadeli ev kredisi! 500 bin TL için yeni şart açıklandı! Ev sahibi olabilmek için…

Yükselen konut fiyatları toplum üzerinde derin bir etki yarattı. Artan kira oranlarıyla birlikte birçok kiracının en büyük arzusu ev sahibi olmak. Ancak, mevcut ekonomik koşullar göz önüne alındığında, ortalama bir vatandaşın bir ev alabilecek maddi imkânı bulunmuyor. İşte bu noktada konut kredisi kampanyaları devreye girerek ihtiyaç sahiplerine bir can simidi sunuyor. Bunun farkında olan Halkbank, konut kredisi kampanyasında küçük bir değişiklik yaptı.

Halkbank, faiz oranlarında bir indirim sunarak, ev sahibi olmayı bireyler için daha erişilebilir ve ulaşılabilir hale getirmeyi amaçlıyor. Bu hamle sadece birçok kişinin karşılaştığı finansal kısıtlamaları ortadan kaldırmakla kalmıyor, aynı zamanda sosyal değişim için bir katalizör görevi görüyor.

HALKBANK KONUT KREDİSİ’NDE DEĞİŞİKLİK

ziraat-vakif-ve-halkbanktan-super-konut-kredisi-120-faiz-orani-ile-180-ay-vadeli-verilecek-45188-22082023110015.jpg

Halkbank konut kredisi kampanyasında şartlı faiz indirimi uyguladı. Bankanın yaptığı son değerlendirmenin ardından konut kredilerinde artık iki farklı faiz oranı uygulanıyor. 500.000 TL'ye kadar olan krediler için müşteriler aylık yüzde 2,79 indirimli faiz oranından yararlanabiliyor. Bu tutarı aşan krediler için ise banka aylık yüzde 2,99 faiz oranını sürdürüyor.

Halkbank, konut kredisi kampanyası kapsamında müşterilerine 120 aya varan vadelerde geri ödemeli konut kredisi kullandırıyor. Geri ödeme süresinin kısaltılması faiz maliyetleri açısından avantajlı olsa da aylık taksitlerin yönetilemez hale gelmesine neden oluyor. Bu yüzden insanlar mümkün olan en uzun geri ödeme süresine sahip konut kredilerini seçme eğilimindedir. Halkbank bu koşullu faiz indirimini uygulayarak, konut kredilerinin getirdiği mali yük ile mücadele eden bireylerin ev alma sürecini kolaylaştırmayı amaçlamaktadır.

500.000 TL İÇİN FAİZ ORANI NE KADAR?

Halkbank'tan 120 ay geri ödemeli 500.000 TL konut kredisi kullananların bankaya aylık 14.483 TL taksit ödemesi yapmaları gerekiyor. On yıllık taksit planının tamamlanmasıyla birlikte bankaya kümülatif olarak 1.737.963 TL ödeme yapılıyor.