Halkbank’tan şaşırtan güncelleme: Sadece o çalışanlara özel kredi! 70.000 TL için yeni oranlar açıklandı!

Halkbank'a başvuranlar, bireysel kredilerinin fahiş maliyeti karşısında şaşkına dönüyor. Bankanın son kampanyasında oranlar görenleri çok şaşırttı. Halkbank'ın aylık bireysel kredi faiz oranı ne kadar yükseldi?

Halkbank’tan şaşırtan güncelleme: Sadece o çalışanlara özel kredi! 70.000 TL için yeni oranlar açıklandı!

Türkiye'de krediye erişimin giderek azaldığı belirtilirken, bu durum bankaların uyguladığı kredi masraflarına da net bir şekilde yansıyor. Özellikle Merkez Bankasının son faiz artışıyla beraber bankalar da harekete geçti.

Nakit sıkıntısı çeken bireyler genellikle bireysel kredi için bankalara başvuruyor. Ancak bu yol artık hiç de kolay değil. Bankalar kredi maliyetlerini akıl almaz seviyelere yükseltmeye başladı. Kamu bankaları bile bu eğilime yenik düştü ve borçlanma maliyetinde artışa neden oldu. Son olarak Halkbank yeni faiz oranlarını açıkladı. İşte detaylar.

HALKBANK FAİZ ORANINI GÜNCELLEDİ

Halkbank, ihtiyaç kredilerinin önde gelen sağlayıcılarından biri olarak dikkat çekiyor. Farklı müşteri gruplarına özel ihtiyaç kredisi kampanyalarıyla tanınan Halkbank, uygun fiyatlı krediler sunmasıyla da gündemdeydi. Ancak bu ucuz kredi dönemi Halkbank'ın ihtiyaç kredisi faiz oranlarını artırmasıyla sona erdi.

Halkbank daha önce ihtiyaç kredilerinde aylık yüzde 3,35 faiz oranı uyguluyordu. Ancak bu oran şimdi yüzde 3,75'e yükseltildi. Bu yüzde 0,40'lık artış, kredinin toplam maliyetini önemli ölçüde etkileyerek müşteriler için daha külfetli hale getirdi. Ayrıca Halkbank’ın normal ihtiyaç kredisi kullananlara en fazla 10 bin lira vermesi dikkatleri çekti. Kamu çalışanlarına özel kredinin azami limiti ise 70 bin TL. Faiz oranlarındaki artışa rağmen Halkbank, bireysel kredi kampanyası dahilindeki diğer fırsatlarda herhangi bir değişiklik yapmadı. Müşteriler 24 ya da 36 aya varan vade seçeneklerinden birini tercih edebilecekler. 50.000 TL'ye kadar olan krediler 36 ay vadeli, 50.000 TL ile 70.000 TL arasındaki krediler ise 24 ay vadeli olarak kullandırılacak.

70.000 TL İÇİN FAİZ HESAPLAMASI

ozel-sektor-calisanlarina.jpg

Halkbank'tan ihtiyaç kredisi kullanan müşterilere aylık yüzde 3,75 faiz oranıyla hesaplanan kredi masrafları yansıtılacak. Örneğin, 24 ay geri ödemeli 70.000 TL ihtiyaç kredisi kullanan bir müşterinin aylık 5.011 TL taksit ödemesi yapması gerekecektir. Sonuç olarak, bu kredinin toplam maliyeti 120.275 TL olacaktır.