Hesaplar tamam! Yeni zamlı emekli maaşı tablosu yayınlandı: Hemen bak, maaşını öğren

SON DAKİKA OCAK 2024 EMEKLİ ZAMMI! SSK ve bağ-kur emeklisinin Ocak 2024 maaş zammı hesaplamaları tamamlandı. Yeni zamlı emekli maaşı tablosu yayınlandı.

Hesaplar tamam! Yeni zamlı emekli maaşı tablosu yayınlandı: Hemen bak, maaşını öğren

SSK ve bağ-kur emekli maaş alma oranları heyecanla takip ediliyor. Milyonlarca emekli vatandaşın gözü kulağı Türkiye İstatistik kurumunda. Her ay açıklanan enflasyon verileri doğrultusunda emekli maaş zammı hesaplamaları da yapılıyor. Bir yandan 6 aylık enflasyon beklenirken bir yandan Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından yapılan yıl sonu enflasyon tahmini açıklaması ile emekli zammı hesapları yapıldı. Peki yılbaşında Emekliye ne kadar zam gelecek? 2024 ocak emekli maaş zammı ne kadar olacak? SSK ve bağ-kur emekli zammı son dakika gelişmeleri haberimizde…

Milyonlarca emekli vatandaş Türkiye İstatistik Kurumu tarafından yapılan enflasyon açıklamaları doğrultusunda maaş zammı hesaplamalarına başladı. TÜİK tarafından şu ana kadar 4 aylık veri açıklandı ve geriye 2 aylık veri kaldı. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası ise yine emekli maaşlarını yakından ilgilendiren yıl sonu enflasyon tahmini Geçtiğimiz günlerde duyuldu. TCMB tarafından yapılan açıklamaya göre yıl sonunda enflasyon %67,52 olacak. Uzmanlar da bu Tahminlerin üzerinden emekli maaşı zammı hesaplamalarını yapmaya başladı. Özellikle SSK ve bağ-kur emeklisinin olacağı enflasyon zammı bu yıl rekor olacak. Refah payının da enflasyon zammına eklenmesi ile birlikte emekliye Ocak 2024 zamlı olarak en az %50 oranında artış yapılması bekleniyor. Peki emekli maaşları ne kadar olacak? SSK ve bağ-kur emeklisinin 2024 Ocak zammı ve merak edilenler haberimizde…

emekli-maas-zammi-1.jpg

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİ MAAŞ ZAMMI 2024 SON DAKİKA

SSK ve bağ-kur emeklisi Ocak ayında yapılacak olan zam oranlarını takip etmeye devam ediyor. Özellikle Temmuz ayında maaş zammı konusunda büyük hayal kırıklığı yaşayan emekliler hükümetin ocakta bu sorunu çözmesini bekliyor. Kök maaş sorununun çözüleceğine ilişkin son dönemlerde sık sık yeni haberler gündeme gelmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatı üzerine iki bakanlık devreye girdi kök maaş sorununu ortadan kaldırmak için çalışmalar başladı.

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından açıklanan son enflasyon tahminleri üzerinden emekli Ocak 2024 zammı hesaplamaları da yapılmaya başlandı. Ocakta emekli maaşlarına yapılacak olan zammın rekor olacağı tahmin ediliyor. Peki ama emekliler ne kadar maaş zammı alacak?

EMEKLİ ZAMMI OCAK 2024 NE KADAR OLACAK?

2024 ocak emekli zammı ile ilgili son tahminler geldi. Geçtiğimiz günlerde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan tarafından yapılan açıklamadan yola çıkan Uzmanlar ocakta emekli maaşlarına beklenen zam oranının en az %50 seviyelerinde olacağını tahmin ediyor. zam oranlarının bu seviyelere çıkması ile birlikte de emekli maaşlarının 15.000 TL'nin üstüne çıkacağı düşünülüyor. en düşük emekli maaşı ise yeni tahminlere göre 12.500 TL olacak.

emekli-maas-zammi-2.jpg

2 AYLIK VERİ BEKLENİYOR

Emekli Ocak zammı 2024 verilerinin netleşmesi için Türkiye İstatistik Kurumunun açıklayacağı enflasyon rakamları son derece önemli. şu ana kadar 6 aylık verilen 4 aylık kısım açıklandı. Geriye TÜİK tarafından açıklanması beklenen 2 aylık veri kaldı. Ocak 2024 itibarıyla bu verilerde netleşmiş olacak. Böylece emeklinin olacağı enflasyon zammı ortaya çıkacak.