İş Bankasından kadınlara toplu kredi ödemesi: 100 bin TL’ye kadar teminatsız sıfır faizli kredi…

İş Bankası kadınların sosyal hayatta daha aktif hale gelebilmesi adına 100.000 TL'ye kadar teminatsız sıfır faizli kredi imkanı sundu. Kadın girişimciye sağladığı bu kredi desteği nedir, nasıl yararlanılır? İşte detaylar…

İş Bankasından kadınlara toplu kredi ödemesi: 100 bin TL’ye kadar teminatsız sıfır faizli kredi…

İş Bankası Birleşmiş Milletler kadının güçlenmesi prensiplerinin imzacısı olarak Mart ayında yayınladığı bir bildirge ile kadın işletmecileri 5 yıl boyunca 100 milyar TL finansman desteği sunacağını taahhüt etti. Kadının istihdam sağlayabilmesi ve sektörde aktif olarak çalışabilmesi için sunulan bu desteğin kredi hacmi 12 milyar TL'si KOBİ ve işletme segmentindeki tüm girişimci kadınlara kullandırıldı. Ağustos ayında kullanılan toplam kredi miktarı 15,9 milyar TL oldu. İşletme ve KOBİ segmentindeki tüm kredi tutarı ise 7,8 milyar TL'yi gördü.

100 BİN TL SIFIR FAİZLİ KREDİ NASIL ALINIR?

turkiye-is-bankasindan-emeklilere-12000-tl-odeme-1693749606.webp

İş Bankası bu proje ile 2 bin 585 girişimci ve girişimci adayına eğitimler sundu. Eğitimleri başarıyla tamamlayan girişimci adaylarına çeşitli hediyeler sunuldu. 3 farklı girişimci kadın için silikon vadisine götürülme sözü, 10 farklı kadın için geliştirme desteği sunulacağı ifade edildi. Üstelik banka tarafından sunulacak finansman desteği girişimci ve girişimci adayı kadınlara 100.000 TL'ye kadar teminatsız ve sıfır faizli kredi kullanma fırsatı da sunuyor.

İŞ BANKASI 100 BİN TL FAİZSİZ KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Kadınların ekonomik bağımsızlığına ulaşabilmeleri için toplumsal cinsiyet ayrımcılığını önlemeyi hedefleyen bu yaklaşım doğrultusunda İş Bankası'nın girişimci ve girişimci adayı kadınlara özel sunduğu teklifi için başvuruda bulunmak yeterli oluyor. En yakındaki İş Bankası şubesine giderek konuyla ilgili detaylı bilgi alınabilir.

Geçtiğimiz yılı Ağustos ayından itibaren geçerli olan bu uygulama kapsamında 76 milyon dolar kaynak 18 aylık süreçte kriterlere uygunluk gösteren tüm müşterilere verilmeye başlandı. Sözleşme kapsamında 2023 Ağustos ayı itibariyle kadın işletmeler 1,1 milyar TL kaynak sağlamış oldu.