İslam Memiş bombayı patlattı! Açıklaması herkesi şoke etti: Dolar o tarihte 45 lira olacak

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, herkesin merakla takip ettiği Youtube kanalından yaklaşan kış dönemine ilişkin çok önemli açıklamalarda bulundu. Cesur öngörüleriyle dikkat çeken Memiş, bu kışın zorlu geçeceğini söyledi.

İslam Memiş bombayı patlattı! Açıklaması herkesi şoke etti: Dolar o tarihte 45 lira olacak

Öngörülü açıklamalarıyla yatırımcıları sürekli şaşırtan İslam Memiş, son açıklamalarıyla bir kez daha kamuoyuna seslendi. Bu kez yakın geleceğe odaklanmayı tercih eden Memiş, açıklamaları ile herkesi şoke etti. Memiş, son konuşmasında vatandaşları kış mevsiminde karşılaşabilecekleri zorluklar konusunda uyardı. Youtube kanalı aracılığıyla yaptığı açıklamasında, bireylerin önümüzdeki zor zamanlara hazırlanmak için kemerlerini sıkmaları gerektiğini vurguladı.

Memiş'in önümüzdeki aylar ile alakalı yapmış olduğu açıklamalar kamuoyunda ses getirdi. Şimdi para ve altın uzmanı İslam Memiş’in son açıklamalarının detaylarına bakalım.

KEMERLERİ SIKMA ZAMANI

islam-memis-gram-altin-tahmini.webp

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, geçtiğimiz günlerde Youtube kanalında dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Önümüzdeki kış döneminin özellikle zorlu geçeceğini öngören Memiş, bireyleri kemerlerini sıkmaya ve zor zamanlara hazırlanmaya çağırıyor. Bu dönemde herkesin uyanık ve tedbirli olması gerektiğini vurguluyor.

Memiş ayrıca, son dönemde yüzde 3 civarında hafif bir düşüş yaşayan Amerikan enflasyonunun da altını çiziyor. Ancak enflasyonda yukarı yönlü bir hareketlenme olduğunu ve bu hafta yeniden yüzde 3,6 ya da 3,7 olarak açıklanmasının şaşırtıcı olmayacağı uyarısında bulunuyor. Memiş, enflasyonun geri dönüş yaptığına inanıyor ve bunun piyasalar üzerindeki etkisine karşı hazırlıklı olunmasını tavsiye eden Memiş, özellikle Federal Rezerv'in yaklaşan faiz kararının enflasyon üzerinde önemli bir rol oynayacağını belirtiyor.

İSLAM MEMİŞ’TEN DOLAR AÇIKLAMASI

Bu arada Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de önemli açıklamalar yaptı. Bakan Şimşek, belirli bir kur hedeflerinin olmadığını ve kurun serbestçe dalgalanmasına izin verdiklerini ifade etti. İslam Memiş bakan Mehmet Şimşek’in bu açıklamalarının ardından çok önemli bir tahminde bulundu.

Para ve altın uzmanı İslam Memiş konu ile alakalı yaptığı değerlendirmede “Kişisel görüşüm olarak dolar kurunun önümüzdeki yıl 45 liraya ulaşacağını tahmin ediyorum.” şeklinde konuştu.