Milyonları ilgilendiriyor! Yeni asgari ücret 17 bin TL olacak

Son dakika… Yeni asgari ücret için bomba tahmin geldi. Milyonlarca kişinin maaşı yılbaşında 17.000 TL'ye yükselecek.

Milyonları ilgilendiriyor! Yeni asgari ücret 17 bin TL olacak

Asgari ücret zammı 2024 merakla Takip ediliyor. 8 milyona yakın asgari ücretle çalışan yeni maaşlarını öğrenmek amacıyla uzmanların yorum ve tahminlerini de yakından takip ediyor. Ocak 2024 asgari ücret zammı için yeni bir tahmin daha gündeme bomba gibi düştü. CNN Türk'te değerlendirmelerde bulunan Sosyal Güvenlik Uzmanı Emin Yılmaz, yeni yılda Asgari ücretin dudak uçuklatan rakama çıkacağını bildirdi. Peki 2024 Asgari ücret ne kadar olacak? Ocakta Asgari ücrete ne kadar zam gelecek?

2024 yeni asgari ücreti milyonlarca kişi tarafından merakla takip ediliyor. 8 milyona yakın çalışanı doğrudan Tüm Türkiye’yi de dolaylı yoldan ilgilendiren asgari ücrete son olarak geçtiğimiz Temmuz ayında %34 oranında zam yapılmıştı. Böylece yeni asgari ücret 11.402 TL olmuştu. Şimdi gözler 2024 Ocak asgari ücret zammına çevrildi. Milyonlarca çalışanın gözü kulağı asgari ücret tespit Komisyonu toplantılarında. Aralık ayının ilk haftasında başlaması beklenen toplantılar ve merakla takip edilirken asgari ücret zammı tahminleri de gelmeye devam ediyor. Peki 2024 yeni asgari ücret ne kadar olacak? Ocak 2024 asgari ücret zammı kaç TL olacak?

2024 YENİ ASGARİ ÜCRET NE KADAR OLACAK?

Asgari ücret tespit Komisyonu toplantıları Büyük bir merakla beklenirken 2024 yeni asgari ücret tahminleri de açıklanıyor. Uzman isimlerden peş peşe asgari ücret zammı tahminleri geldi. Sosyal Güvenlik Uzmanı Emin Yılmaz ise CNN Türk'te yaptığı açıklamayla adeta gündeme damga vurdu.

asgari-ucret-zammi-son-dakika-1.jpg

Milyonlarca asgari ücretle çalışanı sevindiren asgari ücret zammı tahminini açıklayan Yılmaz, yeni yılda Asgari ücretin 17.000 TL olacağını söyledi. Asgari ücret zammı oranı olarak yüzde 40-50 arasında bir tahmini bulunduğunu söyleyen Yılmaz, bu durumda da asgari ücretin 16.000 ila 17.000 TL bandında değişiklik göstereceğini dile getirdi.

2024 ASGARİ ÜCRET ZAMMI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Peki milyonların beklediği Ocak 2024 asgari ücret zammı ne zaman belli olacak? Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan Geçtiğimiz günlerde bu konuda önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Vedat Işıkhan astarı ücret zammı için Aralık ayının ilk haftasında işaret etti. Asgari ücret tespit Komisyonu toplantılarının Aralık ayında başlayacağını belirten Bakan Işıkhan görüşmelerden olumlu sonuç çıkacağına inandığını söyledi. Hükümet işleri işveren temsilcileri arasında yapılacak olan hakları ile devamlı görüşmelerini Aralık ayının son Haftasına kadar tamamlanacağı tahmin ediliyor. Yeni asgari ücret için Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katılacağı bir basın toplantısının düzenlenmesi bekleniyor.