ÖTV sıfırlandı! Resmi Gazete’de müjde geldi: Sıfır araç alacaklara büyük fırsat

Sıfır araç alacaklara Resmi Gazetede müjde geldi. 6 yeni modelde ÖTV indirimi uygulandı. İşte ÖTV'siz sıfır araç fırsatları…

ÖTV sıfırlandı! Resmi Gazete’de müjde geldi: Sıfır araç alacaklara büyük fırsat

Resmi Gazetede yayınlanan karar doğrultusunda sıfır araç alacaklara müjdeli haber geldi. Yayınlanan karara göre elektrikli araçlarda %10 ÖTV indirimi uygulanacak. Karar sonrası sıfır araç piyasasında da hareketlilik başladı. Peki matrah değişikliği ve ÖTV indirimi araç fiyatlarına nasıl yansıyacak? Sıfır araç alacaklar dikkat ÖTV indirimi sonrası 6 modeli büyük indirim uygulanacak. İndirimli araç fiyatları Pazartesi gününden itibaren geçerli olacak. ÖTV indirimi uygulanacak olan araç modelleri haberimizde…

Resmi gazetede yayınlanan yeni karar doğrultusunda elektrikli araçlarda özel tüketim vergisi matrahı değişti. Yeni kararın hayata geçmesiyle birlikte birçok elektrikli araca %10 ÖTV indirimi uygulandı. ÖTV indirimi Pazartesi gününden itibaren başlıyor. Peki ÖTV indirimi sonrası sıfır araç fiyatları nasıl oldu? Matrah değişikliği araba fiyatlarına nasıl yansıdı?

SIFIR ARAÇ ALACAKLAR DİKKAT! ÖTV İNDİRİMİ GELDİ

Resmi gazetede yayınlanan yeni karar doğrultusunda sıfır araç fiyatlarına %10 ÖTV indirimi geldi. A matrahat düzenlemesi ile birlikte fiyatı 1 milyon 914 bin TL'ye kadar olan elektrikli araçlar %10'luk ÖTV diliminde kalacak.

Yapılan yeni düzenlemenin öncesinde fiyatı 1 milyon 600 bin TL üzerinde olan araçlar %40'lık ÖTV dilimine giriyordu. Ve bu araçların fiyatı 2 milyon 100 bin TL'ye kadar çıkıyordu. Resmi gazetede yayınlanan ve Pazartesi gününden itibaren yürürlüğe girecek olan yeni düzenleme ile birlikte fiyatı 1 milyon 914.000'ye kadar olan tüm elektrikli araçlar %10'luk ÖTV diliminde kalacak ve satın alacak vatandaşlara vergisel anlamda önemli bir avantaj sağlayacak.

otv-indirimi-2.jpg

6 MODELİ ÖTV İNDİRİMİ GELİYOR

Sıfır araç alacaklara ÖTV indirimi ücreti verilirken matronun değişmesi ile birlikte 6 modelde büyük indirim olması bekleniyor. ÖTV indirimi kapsamına girecek olan araç modelleri Togg T10X, BYD Atto 3, Renault Megane E-Tech, MG 4, Jeep Avenger, Peugeot e-2008 oldu.