SSK, Bağkur, 4C’li emekliye flaş karar: 7.500 TL altı maaş alan emekliye önümüzdeki hafta müjde geliyor!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan kaynaktan aktarılan bilgiye göre EYT'li emekliye uygulanacak tarife ile emekli maaş zamlarına yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Emeklilere ara zam meselesi ile ilgili yeni bir detay daha ortaya çıktı.

SSK, Bağkur, 4C’li emekliye flaş karar: 7.500 TL altı maaş alan emekliye önümüzdeki hafta müjde geliyor!

Milyonlarca emeklinin gözü kulağı bu haberdeydi. Yeni yıl gelmeden emekliye ara zam uygulanır mı? En düşük maaş üzerinden iyileştirme yapılır mı? sorusu gündemdeyken ilginç bir iddia ortaya atıldı. Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'la bir araya geldiğini söyleyerek çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Emeklilere yeni yol haritası olacak o gündem yaratan açıklamasında şu sözlere yer verdi: “Vedat Işıkhan’la haliyle çalışma hayatının sorunlarını konuştuk. Tabii ki ilk sırada emekli zam konusu vardı. Her zaman gündeme getiriyorum emeklileri yapılan zam yetersiz kaldı.”

SEYYANEN ZAMMA YEŞİL IŞIK GELDİ!

tl-1.webp

Abdulkadir Selvi “Edindiğim bilgiye göre” diyerek başlattığı konuşmasında uzun süredir beklenen o müjdeli habere yönelik yeni bir ışık oluşturdu. Selvi konuşmasında önümüzdeki haftaya dikkat çekerek şu ifadeyi kullandı: “Edindiğim bilgiye göre önümüzdeki hafta Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'ın başkanlığında Bakanlar düzeyinde ele alınacak. 1 Ekim'de meclis açılacak. Çalışma kabine de görüşüldükten sonra meclise sunulacak.” Üç farklı alternatif olduğuna değinen Selvi, “Kulağıma daha çok seyyanen zam geliyor” dedi bombayı patlattı. Peki bu düzenleme ne zaman devreye girecek?

EMEKLİYE ARA ZAM GELİYOR!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan ile bir araya gelen Abdulkadir Selvi “İzlenimlerime göre emekli zammı yeni yıla bırakılmayacak” dedi. Emekli için yeni bir umut oluştu. Önümüzdeki ay itibariyle en düşük emekli maaşına yönelik yeniden bir iyileştirme yapılması bekleniyor. Öte yandan Bağ-kurlu emeklilerin düştüğü zor durum yeniden Cumhurbaşkanı talimatıyla ele alınacak. EYT için başvurup emekli olamayanlar ise hiçbir hak kaybı olmadan sürecini tamamlayacak.