TBMM'den torba torba müjde! Emekli, asgari ücretli, ev hanımı, taşeron işçi herkesi ilgilendiriyor

Son dakika… Torba yasa meclis tarihi belli oldu. Emekli asgari ücretli ev hanımı taşeron işçi herkese müjdeler geliyor.

TBMM'den torba torba müjde! Emekli, asgari ücretli, ev hanımı, taşeron işçi herkesi ilgilendiriyor

Son dakika haberi… Heyecanla beklenen 2 torba yasa düzenlemesinin detayları ortaya çıkmaya devam ediyor. Emekli memur Asgari ücretli taşeron işçi ev hanımı herkese torba yasa müjdeleri gelecek. Torba yasa meclis tarihi merakla bekleniyor. Peki 2. Torba yasa maddeleri neler? Torba yasa ne zaman meclise gelecek?

Son dakika haberi… Yeni torba yasa düzenlemesinin meclise gelmesi milyonlarca vatandaş tarafından heyecanla bekleniyor. 2. Torba yasa ile emekliye zam düzenlemesi, bağ-kurluya prim indirimi, ev hanımlarına erken emeklilik, taşerona kadro ve gençlere faizsiz evlilik kredisi onaylanacak. Milyonlarca kişinin beklediği torba yasa düzenlemesine ilişkin yeni bilgiler de geliyor. Peki Torba yasa ne zaman meclise gelecek? 2. Torba yasa maddeleri neler? Son dakika torba yasa maddeleri ve TBMM tarihi haberimizde…

emekli-zam-1-001.jpg

EMEKLİLERE TORBA YASA İLE ZAM MÜJDESİ

Milyonlarca emekli vatandaş Ocak 2024 maaş zammını heyecanla bekliyor. Torba yasa düzenlemesi ile emeklilere de zam müjdesi verilecek. Şimdiden ikili formülü konuşulmaya başlandı. Milyonlarca emekliye ve memura yılbaşında hem enflasyon farkı zammı yapılması hem de refah Payı zammı verilmesi gündemde. 17 milyon emekliye yaklaşık %50 oranında zam Torba Yasa düzenlemesi ile TBMM'ye gelecek.

YENİ TORBA YASA MADDELERİ NELER?

Emekli ve memur zammı torba yasanın önemli maddeleri arasında yer alıyor. Ancak daha milyonlarca vatandaşı ilgilendiren maddeler de torba yasa ile TBMM'ye gelecek. 2. Torba yasa ile meclise sunulması beklenen maddeler şöyle:

Aile ve Gençlik Bankası'nın kurulması

Evlenecek gençlere 150.000 TL faizsiz kredi

Bağ kurlulara 1800 gün prim indirimi ile erken emeklilik

Ev hanımlarına prim desteği ve erken emeklilik

Taşeron işçiye kadro verilmesi

Emekli ve memur maaş zammı

emekli-maas-zammi-1-001.jpg

TORBA YASA NE ZAMAN MECLİSE GELECEK?

Milyonlarca kişinin büyük bir heyecanla beklediği Torba Yasa meclise ne zaman gelecek sorusunun yanıtı da merak ediliyor. Torba yasa maddeleri meclise tek tek geliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada bağ-kurlulara prim indirimi içeren düzenlemenin ocak ayından önce meclise geleceğini duyurmuştu. Seçim öncesi torba yasa maddeleri tek tek TBMM'ye gelecek ve genel kurulda oylanacak. Özellikle bu maddeler arasında taşerona kadro, emekli ve memur maaş zammı, gençlere faizsiz kredi ve ev hanımlarına erken emeklilik düzenlemesi öne alınabilir. Milyonlarca kişi şimdi bu düzenlemelerin hayata geçeceği tarihi bekliyor.