12-29 Şubat Arası SSK ve Bağ-Kur Emeklilerine 2'si 1 Arada Maaş

SSK ve Bağ-Kur emeklisini sevindirecek bir Şubat müjdesi daha geldi. Emekliye 12-29 Şubat Arası 2’si 1 Arada maaş ve 5 bin 250 TL ek ödeme tablosu ayyuka çıktı.

12-29 Şubat Arası SSK ve Bağ-Kur Emeklilerine 2'si 1 Arada Maaş

12-29 Şubat Arası SSK ve Bağ-Kur Emeklilerine 2'si 1 Arada Maaş.

SSK ve Bağ-Kur emeklisine maaş zammı sonrası yeni sürprizler sürüyor. Milyonlarca emeklinin maaşı Ocak 2024 itibariyle yüzde 49,25 artarken aynı zamanda en düşük emekli maaşı da 10.000 TL’ye yükseldi. Ama emekliye sürprizler bununla da bitmedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yılın ilk kabine toplantısının ardından 2024 yılının “emekli yılı” olacağını açıklamıştı. Bu haberle birlikte peş peşe ek ödeme ve ikramiye müjdeleri gelmeye başladı. Şubat ayında emekliye yeni ek ödeme fırsatı duyuruldu. 2’si 1 Arada maaş SSK ve Bağ-Kur emeklisini bekliyor. Sürpriz ek ödemenin detayları da açıklandı.

Emekli maaşlarına Ocak 2024 zammı sonrası ek ödeme sürprizleri sürüyor. Hem devlet, hem de bankalar, yeni dönemde emeklinin yanında olurken peş peşe de sürpriz ödeme açıklamaları geliyor. Milyonlarca emekliye yeni bir haber daha var. Önümüzdeki günlerde peş peşe ek zam müjdeleri gelecek ancak bunun öncesinde emekliye ek ödeme sürprizi yapıldı. Şubat ayında emekli maaşı alanlara 2'si 1 arada maaş yatacak. Şubat ayı emekli maaşı ödeme takvimi belli olurken ek ödeme listesi de çıktı. Milyonlarca emekli, 12-29 Şubat Arası IBAN numarasına baksın. En az 10.000 TL’den başlayan maaşa ek ödemeler hesaplara geçecek. İşte emekliyi sevindirecek yeni ek ödeme imkanları…

emekli-2-si-1-arada-odeme-1.jpg

EMEKLİLER ŞUBAT AYINDA ERKEN BAYRAM EDECEK

Ocak 2024 emekliler için adeta şenlik havasında geçmiş, peş peşe gelen ek zam haberleri emeklileri memnun etmişti. Bu kapsamda SSK ve Bağ-Kur emekli maaşlarına yüzde 49,25 zam gelirken, en düşük emekli maaşı ise 10.000 TL olmuştu. Peş peşe gelen sürprizlerle adeta sevinçten havalara uçan emekliye yeni haberler de yolda.

Son dakika kulis bilgilerine göre emekliye yakın zamanda yeni düzenlemelerle ek zam, bayram ikramiyesi zammı, elektrik ve doğalgaz yardımı ile kira yardımı yapılacak. Seçim öncesinde bu düzenlemelerin tamamının hayata geçmesi bekleniyor.

emekli-2-si-1-arada-odeme-2.jpg

2024 ŞUBAT EMEKLİ MAAŞI ÖDEME TAKVİMİ AÇIKLANDI

Milyonlarca emeklinin beklediği zamlı maaşlara ilişkin takvim de nihayet belli oldu. SGK, 2024 Şubat emekli maaşı ödeme takvimini açıkladı. Bu takvime göre, 4C yani emekli sandığı emeklisi olanlar 15 Şubat tarihinde, SSK emeklisi olanlar 17-26 Şubat arasında ve Bağ-Kur emeklisi olanlar ise 25-28 Şubat arasında zamlı maaşlarını alacak. Geçtiğimiz ay ilave zam nedeniyle ortaya çıkan maaş farkı ödemeleri ise emeklinin IBAN numarasına 6-7 Şubat tarihleri arasında yattı.

emekli-2-si-1-arada-odeme-3.jpg

EMEKLİYE ŞUBAT AYINDA 1 MAAŞ İKRAMİYE GİBİ EK ÖDEME

Şubat ayı da emekliler için son derece bereketli geldi. Bankalar da maaş zammı sonrası harekete geçerek emekliye ek ödeme ve ikramiye sürprizleri sunmaya başladı. Bir çok bankanın emekliye yönelik promosyon miktarları artarken en yüksek promosyon veren 3 banka da belli oldu.

2024 Şubat emekli promosyon listesine göre en yüksek promosyon veren bankalar şöyle:

Akbank: Emekli maaş aralığına göre 10.000 TL net promosyon ve otomatik ödeme talimatı veren emekliye 2000 TL chip para hediyesi.

ING Bank: Emekli maaş aralığına göre 10.000 TL net promosyon ve 4 adet otomatik ödeme talimatı veren emekliye 5000 TL ek promosyon.

Türkiye Finans: Emekli maaş aralığına göre 15.000 TL promosyon ödemesi.

Emekli promosyonu almak isteyen emekliler için şartlarda bir değişiklik olmadı. 3 yıllığına maaşını taşıyan tüm emekliler promosyon desteği alacak. Maaş taşıma başvuruları ise şubelerden, mobil bankacılık ve internet bankacılığından kolayca yapılacak.