Bağ evindeki patlamanın perde arkası!

Tokat'ın Erbaa ilçesinde bir bağ evinin bahçesine bırakıldığı ileri sürülen sandığın patlaması neticesinde 5'i jandarma 7 kişinin yaralandı.

Bağ evindeki patlamanın perde arkası!

Olaya ilişkin Samsun'da yakalanan 2 şüpheli, Erbaa ilçesine sevk edildi. Bazı yaralılarda uzuv kaybı olduğu bilgisi edinilirken olayla alakalı yeni bir gelişme meydana geldi. Şüphelilerin sorguları devam ederken, S. C. K. ile İ.G.'nin eşi arasında ilişki olduğu, husumet sonucu olayın yaşadığı ihtimali üzerinde yoğunlaşıldı.

bag-evindeki-patlamanin-perde-arkasi.jpg

Olay, geçtiğimiz gün saat 21.00 sıralarında ilçeye bağlı Karayaka beldesinde yaşandı. A.K. (63) ile oğlu S.C. K. (29), bağ evlerine zorla girilmeye çalışıldığını ayrıca bahçelerinde kendilerine ait olmayan bir sandık bulunduğunu ifade ederek, jandarmaya ihbarda bulundu. Bölgeye jandarma ekipleri giderken, piknik tüpüne bağlı el yapımı patlayıcı olduğu tahmin edilen sandık büyük bir gürültü ile patladı. Patlamada A. K., S.C. K. ile 5 asker yaralandı. İhbarla olay yerine çok sayıda ambulans, itfaiye, jandarma ve polis ekibi sevki sağlandı. Yaralılar, Erbaa Devlet Hastanesi'ne acil kaldırıldı. Buradaki ilk müdahalenin ardından 3 yaralı jandarma ile 2 sivil, Tokat'ta bulunan hastanelere sevk edildi.

bag-evindeki-patlamanin-perde-arkasi-001.jpg

BAZI YARALILARDA UZUV KAYBI VAR
Erbaa Devlet Hastanesi'nde tedavileri devam eden 2 jandarmanın durumunun iyi olduğu, Tokat'a sevk edilen yaralılarda ise uzuv kaybı olduğu ve tedavilerinin devam ettiği öğrenildi. Olay ile ilgili şüpheli olduğu kaydedilen İ.G. ile T. Ö., gece saatlerinde Samsun'da yakalanıp, Erbaa İlçe Jandarma Komutanlığı'na getirildi. Şüphelilerin sorguları devam ederken, S.C.K. ile İ. G.'nin eşi arasında ilişki olduğu, husumet neticesinde olayın yaşadığı ihtimali değerlendirmeye alındı. Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Sabri Küyük, Erbaa Kaymakamı İsmail Altan Demirayak, Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl ile birlikte Erbaa Devlet Hastanesi'nde tedavileri devam eden Devriye Komutanı Jandarma Astsubay Mustafa Evkay ile Jandarma Uzman Çavuş Muhammed Avcı’ya ziyerette bulundu.

TOKAT VALİSİ AÇIKLAMA YAPTI
Ankara’dan bomba uzmanlarının gelip inceleme yaptığını dile getiren Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, hastane çıkışında yaptığı bir açıklamada, "Öncelikle tekrar geçmiş olsun diyorum. Burada 2 yaralımız var. Durumları gayet iyi buradaki arkadaşlarımızın. Ancak Tokat’taki yaralı jandarma personelimiz, vatandaşlarımızın tedavileri devam edecek. Bununla ilgili süreci yakından takip ediyoruz. Diğer yandan Cumhuriyet Savcılığımızla birlikte jandarma gerekli tüm çalışmaları devam ettiriyor. Ankara’dan Jandarma Genel Komutanlığından gelen bomba imha ekipleri uzmanlarımız da bölgede çalışma yaptılar. Bunlarla ilgili delil toplama, olay yeri inceleme her türlü çalışmayı yaptı. Olayı titizlikle aydınlatacak tüm evreleri devam ettiriyoruz. Cumhuriyet Savcılarımızın nezaretinde arkadaşlarımız olayın soruşturmasına devam ediyorlar. Bu anlamda şu an itibariyle 2 gözaltı var. Soruşturma derinleştirildikçe yeni sonuçları tekrar paylaşırız sizlerle" ifadelerini kullandı. Şüpheli T.Ö. ile İ.G. ise Erbaa İlçe Jandarma Komutanlığındaki işlemlerinin sonrasında doktor raporu için hastanelere sevk edildi. İ. G. gözaltında tutulacağı Niksar İlçe Jandarma Komutanlığına sevk edilirken T. Ö. ise Erbaa İlçe Emniyet Müdürlüğünün nezaretine gönderildi. Doktor raporu için Erbaa Devlet Hastanesine getirilen T. Ö., basın mensuplarının "Bomba düzeneğini siz mi hazırladınız?" sorularına cevap vermedi. Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma devam ediyor.