Bursa’da diş kliniğinde ölen 5 yaşındaki çocuk olayında detaylar belli oldu! Acılı babadan açıklama

Bursa’da dişi çekildikten günler sonra hayatını kaybeden 5 yaşındaki Deniz’in acılı anne ve babasından açıklamalar geldi. Genel anesteziyle dişi çekilen küçük çocuğun fenalaşarak tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybettiği öğrenildi.

Bursa’da diş kliniğinde ölen 5 yaşındaki çocuk olayında detaylar belli oldu! Acılı babadan açıklama

4 gün önce diş polikliniğinde genel anestezi ile dişi çekilen 5 yaşındaki Deniz, operasyonun ardından bekleme odasına alındı. Bir süre sonra ateşinin yükseldiği belirtilen küçük Deniz’in daha sonra evine gönderildiği ancak durumunun kötüleşmesi üzerine ailesi tarafından tekrar hastaneye getirildiği bilgilerine yer verildi. Kaldırıldığı hastanede tedavi altına alınan Deniz’in maalesef hayatını kaybettiği öğrenildi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Minik Deniz’in cenazesi Bursa Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsi sonrasında ailesine teslim edildi ve Keles ilçesine bağlı olan Kırsal Denizler Mahallesi’ndeki mezarlığa defnedildi. Olayla ilgili İl Sağlık Müdürlüğü tarafından soruşturma başlatıldı.

bursa-da-dis-kliniginde-olen-5-yasindaki-cocuk-olayinda-detaylar-belli-oldu-acili-babadan-aciklama-001.jpg

GENEL ANESTEZİ UYGULANMIŞ

Oğlunun cenazesinde açıklamalarda bulunan acılı baba, oğlu Deniz’i diş polikliniğine götürdüklerini ve burada 1 dişinin çekildiğini, 4 dişine de dolgu yapıldığını söyledi. Oğlunun genel anestezi ile uyutulduğunu da ekleyen acılı aba, işlem bittikten sonra anestezi doktorunun çıkıp gittiğini ve Deniz’in ayılmasını annesinin beklediğini iddia etti. Daha sonra yaşananları anlatan baba Aydın Sönmez, ‘Kendine geliyor. Ben ölüyorum çok kötüyüm dedi. Ateşi var, titriyor. Eşim bağırdı doktora hocam böyle bir şey var diye. Her şey normal, sıkıntı yok bunda, anesteziden dolayı böyle geçecek dedi. Çocuk daha fazla titremeye başladı. Ateşi daha da yükseldi. Eşim bir kez daha söylüyor ama doktor dışarıdan kalkıp çocuğun yanına gelip şöyle gözüne baksa zaten ben eminim diş doktoru olmasına rağmen onun eğitimini almıştır. Bir normallik olduğunu hissedecek.’ dedi.

bursa-da-dis-kliniginde-olen-5-yasindaki-cocuk-olayinda-detaylar-belli-oldu-acili-babadan-aciklama.jpg

ŞİKAYETÇİ OLDULAR

Diş hekiminin oğlunun yanına bile gelmediğini iddia eden baba Aydın Sönmez, kameralara da bakılarak bunun görülebileceğini, eve gittikten sonra oğlunun daha kötü olduğunu ve kliniği aradıklarında kendilerine ‘İstiyorsanız doktora götürün’ dedikleri öne sürüldü. Oğlunu hemen Dörtçelik Çocuk Hastanesi’ne götürdüklerini anlatan acılı baba, ‘Doktorlar ilk geldiği andan itibaren inanılmaz bir mücadele verdiler. 3-4 gün boyunca canıyla cebelleşti. Biz dışarıda dualarla bekledik’ ifadelerini kullandı. Oğlu Deniz’in kanındaki oksijen oranının yüzde 40’a düştüğünü ve bu sebeple hayatını kaybettiğini söyleyen baba Sönmez, ‘Önce Rabbimin adaletine, sonra devletin adaletine inanıyorum. Bekleyeceğiz. Şikayetçi olduk.’ dedi.