Camları kapıları sıkı sıkı kapatın çok kuvvetli geliyor! Valilik saat verip uyardı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve AFAD’ın peş peşe uyarılarda bulunduğu İstanbul’da sağanak yağış, fırtına ve kar yağışı etkisini gösterdi. Cuma gece saatlerinden itibaren etkisini gösteren kuvvetli fırtına ile beraberinde sağanak yağış ve kar görüldü.

Camları kapıları sıkı sıkı kapatın çok kuvvetli geliyor! Valilik saat verip uyardı

Yapılan peş peşe uyarıların ardından İstanbul2da yağışlı ve fırtınalı bir hafta sonu etkili oluyor. Kuvvetli yağış ve beraberindeki fırtınanın ardından İstanbullular karlı bir Pazar sabahına uyandı. Hafta sonunun son gününde İstanbul’un birçok noktasına kar yağdı. Kuvvetli fırtına ve yağışın vurduğu İstanbul’un Şile ilçesinde ilk ve orta dereceli okullar 1 gün süreyle tatil edildi. İstanbul Valisi Davut Gül, yağışın ve fırtınanın akşam saat 22.00’ye kadar devam edeceğini açıkladı.

OLUMSUZ HAVA ŞARTLARI HAYATI FELÇ ETTİ

Hem Meteoroloji hem de AFAD’dan peş peşe gelen uyarılar sonrasında İstanbul hem yağışlı hem de fırtınalı bir havanın etkisine girdi. Cuma gecesinden Cumartesi gecesine kadar devam eden sağanak yağış Pazar sabahı itibariyle yerini kar yağışına bırakırken sık sık etkili olan kuvvetli fırtına ise günlük yaşamı olumsuz etkiledi. Yağış ve fırtınanın etkisiyle şehrin bazı noktalarında ağaçlar devrildi, inşaat alanında toprak kaymaları yaşandı. Yoğun yağış ve kuvvetli rüzgar nedeniyle havayolu şirketleri de bazı seferlerini iptal etmek zorunda kaldı.

camlari-kapilari-siki-siki-kapatin-cok-kuvvetli-geliyor-valilik-saat-verip-uyardi.jpg

İSTANBUL VALİSİ SAAT VERİP UYARDI

İstanbul’daki yoğun yağış ve kuvvetli rüzgar ile yer yer kar yağışının ardından İstanbul Valisi Davut Gül2den de önemli açıklamalar geldi. Vali Gül, meteorolojik tahminlere göre akşam saat 21.00-22.00’ye kadar şiddetli yağış ve fırtınanın devam edeceğini bildirdi ve sabaha kadar etkisini azaltarak devam edeceğini de ekledi.

camlari-kapilari-siki-siki-kapatin-cok-kuvvetli-geliyor-valilik-saat-verip-uyardi-001.jpg