Disney'den Atatürk için açıklama geldi

Disney'den Atatürk dizisi için beklenen açıklama geldi

Disney'den Atatürk için açıklama geldi

Türkiye Disney Plus platform üyeliğini tek tek iptal ediyor. Disney'in 29 Ekim tarihinde yayınlanası beklenen Atatürk dizisi hakkında yaptığı değişiklik büyük tepkilere neden oldu.

Disney Plus, ABD dışında tüm ülkelerde yerli yapımları iptal ettirdiğini duyurmuştu. Ancak bu iptalin ardından Atatürk dizisini Ermeni Lobisi olduğu ve Disney'e baskı yaptığı iddiaları yer almıştı. Disney bu iddiaları ilk başta reddetmiş ve Atatürk dizisini yayınlayacağını söylemişti. Ancak daha sonra geçtiğimiz günlerde Disney, Atatürk dizisi için yeni bir karar daha aldı. Disney Plus, Atatürk dizisini Fox Tv'de ücretsiz olarak yayınlayacağını duyurdu. Yani Disney kendi platformunda yine diziyi yayınlamayacağını duyurmuş oldu. Bu karar sonrası Disney'e Türk kullanıcılardan büyük tepki geldi. Tüm kullanıcılara bir bir üyeliklerini iptal etmeye başladı.

Disney Türkiye, bu tepkilerin ardından beklenen açıklamayı yayınladı. Disney Türkiye’den yapılan açıklamada, "Atatürk içeriğimizi Cumhuriyetimizin 100. yılında izleyicilerimiz ile buluşturuyoruz. İçerik stratejimizde yapılan değişiklikler sonucunda iki film olarak planladığımız Atatürk’ün ilk TV özel versiyonunun FOX kanalımızda yayınlanmasının ardından, iki film sinemalarda ve sonrasında FOX ekranlarında olacak. Böylece, ‘Atatürk’ü çok daha geniş kitlelere ulaştırmış olacağız." denildi.