Eros'u katleden İbrahim Keloğlan’ın ifadesi: Bir anlık öfke ile yaptım

İstanbul’un Başakşehir ilçesinde yılbaşı gecesinde Eros isimli kediyi asansörde sıkıştıran ve tekmeleyerek vahşice öldüren İbrahim Keloğlan bugün hakim karşısına çıktı. Hayvan severlerin akın ettiği davada Keloğlan’ın ifadesi ortaya çıktı.

Eros'u katleden İbrahim Keloğlan’ın ifadesi: Bir anlık öfke ile yaptım

Asansörde tekmelenerek öldürülen Eros isimli kedinin davası devam ediyor. Eros isimli kediyi tekmeleyerek vahşice öldüren İbrahim Keloğlan’a verilen 1 yıl 3 ay hapis cezası üst mahkemece bozulmuştu. Yeniden yargılama bugün başladı. Küçükçekmece Adalet Sarayı’nda görülen davaya hayvan severler akın etti. Bugün hakim karşısına çıkan İbrahim Keloğlan’ın mahkemede verdiği ifade ortaya çıktı.

‘BİR ANLIK ÖFKE İLE YAPTIM’

Yeniden yargılama bugün başlarken sanık İbrahim Keloğlan savunmasında 8 Şubat’ta verdiği talebi yinelediğini söyledi ve hakkında söylendiği gibi suçlu birisi olmadığını belirtti. Yaşadığı bir anlık psikolojik süreçten dolayı kendisini kaybettiğini söyleyen Keloğlan, ‘Öfke ve cinnet haliyle tamamen kendimi kaybedip hayatım boyunca unutamayacağım bir hata yaptım. Her fırsatta kilolarca mama alıp dağlık ve köylük arazilerde kedi ve köpekleri besleyip onlarla vakit geçirmek bana terapi gibi geldi.’ dedi.

eros-u-katleden-ibrahim-keloglan-in-ifadesi-bir-anlik-ofke-ile-yaptim-001.jpg

'İNSAN İÇİNE ÇIKILAMAYACAK BİR DURUMA DÜŞTÜK'

Olaydan sonra kedi ve köpekleri beslediğini, barınağa bağışta bulunduğunu aktaran sanık İbrahim Keloğlan, 'Elimden geldiğince bunları yapacağıma psikolojik destek göreceğime söz vermiştim. Ben bu bağışı bu olaydan sonra yaptım. Bu olayı bazı insanlar farklı lanse ettirilerek bütün bilgilerim herkesin eline geçmiştir. Benim ve eşimin ailesi büyük bir kaosun ortasına atılarak insan içine çıkamayacak bir duruma düştük. Şu anda alacağım hiçbir cezanın bugüne kadar yaşadıklarımın yanında bir önemi yoktur.' dedi.

eros-u-katleden-ibrahim-keloglan-in-ifadesi-bir-anlik-ofke-ile-yaptim.jpg

BENİM DE KEDİM VAR İFADESİ HATIRLATILDI

Müştekilerin avukatı ise sanık İbrahim Keloğlan'ın en üst hadden cezalandırılmasını ve tutuklu yargılanmasını talep etti. Sanığın önceki savunmasını hatırlatan Avukat, 'Benim de kedim var' ifadesine vurgu yaparak 'Cinsel istismarcıların da çocukları vardır. Kadın katillerinin eşleri, anneleri, kız kardeşleri vardır. Dolayısıyla sanığın hayvan sahibi beyanı da suçtan kurtulmaya yöneliktir. sanık, yargılamanın en başından bu yana suçtan kurtulmaya yönelik beyanlarda bulunmuştur.' ifadelerine yer verdi.