Filistin İçin Tek Yürek Zirvesi’ne katılan ülkeler! Emine Erdoğan ev sahipliği yaptı

İsrail’in günlerdir devam eden katliamları, Gazze’ye yönelik acımasız saldırıları dünya basınında yer bulurken bugün dünya liderlerinin eşleri Gazze için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın ev sahipliğinde bir araya geldi.

Filistin İçin Tek Yürek Zirvesi’ne katılan ülkeler! Emine Erdoğan ev sahipliği yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, bugün İstanbul’da Filistin İçin Tek Yürek toplantısına ev sahipliği yaptı. Dünya liderlerinin eşlerinin katıldığı zirvede konuşma yapan Emine Erdoğan, ‘Hiçbir ideoloji masumun canından daha değerli değildir’ dedi. Lider eşlerine önemli bir çağrıda bulunan Emine Erdoğan, ‘’Ateşkes ilan edilene kadar biz de nöbet tutalım’ dedi.

İSTANBUL’DA FİLİSTİN İÇİN TEK YÜREK ZİRVESİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın ev sahipliğinde bugün İstanbul’da yapılan Filistin İçin Tek Yürek Zirvesi’ne çok sayıda önemli isim katıldı. İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarının devam ettiği günlerde bu katliama sessiz kalmamak için İstanbul’da düzenlenen bu anlamlı etkinliğe pek çok ülkeden devlet ve hükümet başkanlarının eşleri ile özel temsilcileri katılım gösterdi. Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamada zirveye katılan isimlere yer verildi.

filistin-icin-tek-yurek-zirvesine-katilan-ulkeler-emine-erdogan-ev-sahipligi-yapti.jpg

Zirveye;

Katar Emiri Şeyh Temim Bin Hamed Al Sani’nin annesi Şeyha Moza binti Nasır, Senegal Cumhurbaşkanı Macky Sall’ın eşi Marieme Faye Sall, Malezya Kraliçesi Tunku Azizah Aminah Maimunah Iskandariah, Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev’in eşi Ziroat Mirziyoyeva, Kongo Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Denis Sassou N’Guesso’nun eşi Antoinette Sassou N’Guesso, Bangladeş Cumhurbaşkanı Muhammed Şahabuddin Çuppu’nun eşi Rebeka Sultana, Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyinin Hırvat Üyesi Zeljko Komsic’in eşi Sabina Komsic, Lübnan Başbakanı Necip Mikati’nin eşi May Mikati, İskoçya Bölgesel Başbakanı Hamza Yusuf’un eşi Nadia El-Nakla, Libya Başbakanı Abdulhamid Dibeybe’nin eşi Amina Ali Muhammed El-Shavush El-Dilawi, Filistin Özel Temsilcisi Ferial Kamel Abdalrahman Salem, Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanı Abdullah bin Zayid en-Nehyan’ın eşi Sheikha Alyazia bint Saif Al Nahyan, Mısır Planlama ve Ekonomik Kalkınma Bakanı Dr. Hala Elsaid ve Türkmenistanlı Diplomat Chinar Rustamova katıldı.

filistin-icin-tek-yurek-zirvesine-katilan-ulkeler-emine-erdogan-ev-sahipligi-yapti-002.jpg

filistin-icin-tek-yurek-zirvesine-katilan-ulkeler-emine-erdogan-ev-sahipligi-yapti-003.jpg

AZERBAYCAN CUMHURBAŞKANI ALİYEV’İN EŞİ VİDEO MESAJ GÖNDERDİ

Emine Erdoğan, İstanbul’daki önemli zirve kapsamında Dolmabahçe Çalışma Ofisi’ne gelen konukları kapıda karşıladı. Konukları tek tek kapıda karşılayan Emine Erdoğan daha sonra konuklarla aile fotoğrafı çektirdi. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in eşi Mihriban Aliyeva, Brezilya Devlet Başkanı Luiz Inacio Lula da Silva’nın eşi Rosangela da Silva ve Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro’nun eşi Cilia Flores de toplantıya video mesaj gönderdi.