Filistinli bebeklere ve Cumhurbaşkanı’na hakaretten gözaltına alınan şahıs tutuklandı

Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda Filistin’de katledilen bebeklere hakaretler yağdıran ayrıca Cumhurbaşkanı’na ve dini değerlere hakaret eden şahıs gözaltına alınmıştı.

Filistinli bebeklere ve Cumhurbaşkanı’na hakaretten gözaltına alınan şahıs tutuklandı

22 yaşında olduğu belirlenen şahsın sosyal medya hesabından yaptığı hakaret dolu paylaşımların ardından emniyet güçleri harekete geçti. Eskişehir’de yaşanan olayın ardından Cumhurbaşkanı’na, dini değerlere ve Filistinlilere hakaret eden şahıs gözaltına alındı. İfadesinde hesabının çalındığını ve o paylaşımı kendisinin yapmadığını iddia eden Yunus Esad K., yurt dışına çıkış yasağı ve adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. Savcılığın yaptığı itiraz sonrasında tekrar gözaltına alınan Yunus Esad K., tutuklanarak cezaevine gönderildi.

PAYLAŞTIĞI VİDEODA HAKARET YAĞDIRDI

Sosyal medyada 'Balamir Atabey' kullanıcı adıyla bir video paylaşan Yunus Esad K., bu paylaşımında hakaretler yağdırdığı görüldü. Kısa sürede gündem olan ve tepkilerin odağına yerleşen videoda kullanılan ifadeler emniyet güçlerini harekete geçirdi. Yunus Esad K., isimli şahıs o videoda, ''Ben de Arap soykırımını destekliyorum. Filistinli bebeklerin, kafası kopartılmış bebeklerin kafatasını futbol topu olarak kullanmak için çadıra ben de geliyorum.'' şeklinde ifadeler kullandı.

filistinli-bebeklere-ve-cumhurbaskani-na-hakaretten-gozaltina-alinan-sahis-tutuklandi.jpg

GÖZALTINA ALINDI

Emniyet güçlerinin harekete geçmesiyle yapılan incelemede şahsın İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırılarını destekleyen mesajlar paylaştığı belirlendi. Yine aynı şahsın Cumhurbaşkanı'na ve dini değerlere hakaret ettiği tespit edildi. Şahıs hakkında Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında gözaltı kararı verildi. Gözaltına alınan Yunus Esad K., emniyetteki işlemlerinin ardından 'Halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama', 'Cumhurbaşkanı'na hakaret, kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret' suçlarından adliyeye sevk edildi. Şüpheli şahsın verdiği ifadesinde hakkındaki suçlamaları kabul etmediği ve sosyal medya hesabının çalındığını, o mesajları kendisinin yazmadığını iddia ettiği öğrenildi.

filistinli-bebeklere-ve-cumhurbaskani-na-hakaretten-gozaltina-alinan-sahis-tutuklandi-001.jpg

TUTUKLANDI

Sevk edildiği adliyede adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Yunus Esad K., savcılığın yaptığı itiraz üzerine yeniden gözaltına alındı. Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı'nın karara itirazı üzerine tekrar gözaltına alınan şahıs, savcılıktaki ifadesinin ardından Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edildi ve tutuklanarak cezaevine gönderildi.