İstanbul bir anda boşaldı! Bakın hangi şehir dolup taştı

Kurban Bayramı'nın gelmesiyle beraber İstanbul ve diğer şehirlerde yaşayan Sivaslılar memleketlerine akın etti, cadde ve sokaklarda insan ve araç yoğunluğu büyük oranda yaşandı.

İstanbul bir anda boşaldı! Bakın hangi şehir dolup taştı

Sivas'tan çok Sivaslının yaşadığı İstanbul'da ise bayram öncesi caddeler ve sokaklar boşalmıştı. Sivas'ta yaşayan vatandaşlar "Trafikte, lokantalarda ve mağazalarda ciddi bir yoğunluk var. Genel itibarıyla bir hareketlilik var. Bir yerden diğer yere gitmek istediğimizde zorlanıyoruz" ifadelerini kullandı.

istanbul-bir-anda-bosaldi-bakin-hangi-sehir-dolup-tasti.jpg

HEM YAYA HEM ARAÇ TRAFİĞİ ÜST DÜZEYDE
Sivas'tan çok Sivaslının yaşadığı İstanbul'da bayram öncesi caddeler ve sokaklar adeta boş kalmış, trafik rahatlamıştı. İstanbul'un yanı sıra gurbette yaşayan Sivaslılar, Kurban Bayramı'nın yaklaşması sebebiyle memleketleri Sivas'a geldi. Bayram tatilini memleketlerinde geçirmek isteyen binlerce Sivaslı vatandaş, cadde ve sokaklarda yoğunluk yaşanmasına sebep oldu. Kurban Bayramı alışverişi için sokaklara dökülen vatandaşlarla caddeler adeta doldu taştı. Bayram alışverişi için Sirer Caddesi'nde esnaflar tezgâh açtı. Yaya kalabalığının yanı sıra araç trafiğinde de artış gözlemlendi.

istanbul-bir-anda-bosaldi-bakin-hangi-sehir-dolup-tasti-001.jpg

Sivas'ın nüfusunun oldukça arttığını dile getiren Şeyma Keleş, “Sivas bayağı yoğun ve kalabalık. İstanbul'dan, yurt dışından gelenler çok. Bizim de İzmir'den, İstanbul'dan gelen yakınlarımız var” şeklinde konuştu. Sivas'ta her yıl bayram öncesi yoğunluğun olduğunu ifade eden Ramazan Kılıç, “Kalabalığın olması bir yönden iyi, bir yönden kötü. Trafikte, lokantalarda ve mağazalarda ciddi bir yoğunluk var. Genel itibarıyla bir hareketlilik var. Bir yerden diğer yere gitmek istediğimizde zorlanıyoruz” şeklinde konuştu.