İstanbul’a yeni kar tarihi belli oldu! Meteoroloji LAPA LAPA GELİYOR diyerek uyardı

Meteorolojiden İstanbul için yeni kar uyarısı geldi. Bu defa lapa lapa yağacak. İşte İstanbul’a kar yağışı tarihi…

İstanbul’a yeni kar tarihi belli oldu! Meteoroloji LAPA LAPA GELİYOR diyerek uyardı

Yaz aylarında sıcaklık rekorları kıran İstanbul’da kış da bir o kadar sert geçecek gibi görünüyor. İstanbul'da geçtiğimiz hafta sonu ani bir sıcaklık düşüş yaşanmış ve bazı ilçelerde yüksek kesimlerde kar yağışı da görülmüştü. Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul için yeni kar tarihini açıkladı. Peki İstanbul'a yeni kar yağışı ne zaman gelecek?

Türkiye genelinde hafta sonu hava sıcaklıkları bir anda düşmüş ve birçok evde kar yağışı da başlamıştı. 7 yıllarının sonrasında İstanbul'da da Kasım ayında ilk kez kar yağdı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son dakika açıklaması ile İstanbul'a yeni kar yağışı tarihi de verildi. Peki İstanbul'a kar ne zaman yağacak?

SICAKLIKLAR MEVSİM NORMALLERİNE DÖNÜYOR

Hafta sonu başta Marmara ve Karadeniz Bölgesi olmak üzere birçok bölgede hava sıcaklığı bir anda mevsim normallerinin altına düştü. Hava sıcaklığında Yaşanan bu düşüşün ardından bazı bölgelerde fırtına ve sağanak yağış etkili olurken İstanbul'un da aralarında bulunduğu birçok ilde kar yağışı etkili oldu. İstanbul'da 7 yıl aranın ardından Kasım ayında ilk kez kar yağdı. Bugün ise hava sıcaklığı mevsim normallerine çıkmaya başladı. Her ne kadar hava sıcaklığı mevsim normallerine yükselse de İstanbul'a yeniden kar bekleniyor.

meteoroloji-son-dakika-1.jpg

METEOROLOJİ İSTANBUL İÇİN YENİ KAR TARİHİNİ AÇIKLADI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan yeni hava durumu tahmin raporuna göre İstanbul’a pazar gününden itibaren yeniden kar yağışı geliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yayınladığı haritada İstanbul'un yanı sıra birçok ilde de kar simgesi yer alıyor.