İstanbul’da büyük operasyon! Kırmızı bültenle aranan uyuşturucu karteli lideri yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak İstanbul'da düzenlenen "Kartel-2 Operasyonu" ile Kırmızı bültenle aranan uyuşturucu karteli liderinin yakalandığını duyurdu.

İstanbul’da büyük operasyon! Kırmızı bültenle aranan uyuşturucu karteli lideri yakalandı

Son dakika haberi… İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya İstanbul Üsküdar'da dün gece düzenlenen"Kartel-2 Operasyonu" ile ilgili bilgileri aktardı. Bakan Yerlikaya düzenlenen operasyonunda İnterpol tarafından kırmızı bültenle aranan Güney Amerika'dan elde edilen uyuşturucuyu Avrupa'ya dağıtan Hırvatistan uyruklu Nenad Petrak’ın Yakalanarak gözaltına alındığını açıkladı.

KIRMIZI BÜLTENLE ARANIYORDU

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak İstanbul'da düzenlenen Kartal 2 operasyonuna ilişkin bilgi verdi. Operasyon kapsamında Güney Amerika'dan Avrupa'ya uyuşturdu sevkiyatı yapan ve Avrupa'da uyuşturucu dağıtımından sorumlu olduğu öğrenilen uluslararası uyuşturucu kantininin elebaşı Nenad Petrak yakalandı. Yakalanan şansın aynı zamanda Hırvatistan adli makamları tarafından kalpten adam öldürme suçlaması ile kırmızı bültenle arandığı ortaya çıktı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın yaptığı açıklamaya göre yakalanan uyuşturucu karteli Hırvatistan yolsuzluk ve organize suçlarla mücadele dairesi raporuna göre 9'a yakın ülkede çok sayıda insanı suç örgütüne bağlayan bir zehir taciri.

Sabaha karşı düzenlenen operasyon Emniyet Genel Müdürlüğü koordinesinde gerçekleşti. Operasyona İstanbul narkotik suçlarla mücadele şube, İstihbarat Şube, göçmen kaçakçılığı ile mücadele ve hudut kapıları şube müdürlükleri ekipleri katıldı.