Mennan Yeşilbaş Özgecan Aslan'ın katilini öldüren adam tarafından şişlendi

FETÖ'den ağırlaştırılmış müebbet alan eski asker Mennan Yeşilbaş, hapishanede şişli saldırıya uğradı.

Mennan Yeşilbaş Özgecan Aslan'ın katilini öldüren adam tarafından şişlendi

FETÖ'den ağırlaştırılmış müebbet alan eski asker Mennan Yeşilbaş, hapishanede şişli saldırıya uğradı. Mennan Yeşilbaş'a "Biz derin devletiz" diyerek saldıranın kişinin Özgecan Aslan'ın katilini öldüren Gültekin Alan olduğu öğrenildi.

15 Temmuz 2016'daki FETÖ darbe girişiminden sonra ilan edilen OHAL kapsamındaki Kanun Hükmünde Kararname ile ihraç edilen eski üsteğmen Mennan Yeşilbaş, tutuklu bulunduğu Elazığ F Tipi Cezaevi'nde şişlendi. Aldığı şiş darbeleriyle yaralanan Yeşilbaş'a saldıran ismin, 2015 yılında bir cani tarafından katledilen Özgecan Aslan'ın katili Suphi Altındöken'i, cezaevinde öldüren Gültekin Alan olduğu iddia edildi. Gültekin Alan'ın saldırı sırasında "Biz derin devletiz ulan" diye bağırdığı da iddialar arasında yer aldı

Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Yeşilbaş, Elazığ 1 No'lu F Tipi Yüksek Güvenlikli Cezaevi'nde şişlendi. 7 Ağustos'ta koğuşuna giren iki kişinin saldırısına uğradığı ve şişlendiği belirtilen Yeşilbaş'ın ölmediği yaralandığı öğrenildi.

"BİZ DERİN DEVLETİZ"

Yeşilbaş'ı cezaevinde şişleyenin Gültekin Alan ve Fatih Kocatay adlı mahkumlar olduğu iddia edildi.

Yeşilbaş'ın eşi A.Y "Saldırganlar, gece rahatsızlanarak revire çıkmak istemişler. Eşimin koğuşunun önünden geçerken infaz koruma memurlarından kurtulmuşlar. Eşimin koğuşuna girmişler. Eşim sesler üzerine uykusundan uyanmış. Saldırganlar Biz derin devletiz ulan diyerek eşime saldırmış. Eşim kolundan, omzundan ve karın boşluğundan yaralanmış. Saldırganlar sonra başka koğuşlara da girmişler. Cezaevi müdürü de bana İhmalimiz var dedi." açıklamasını yaptı.